Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza novej svadobnej šou príliš neverí: Ohlásila ju pred dvomi rokmi, nakoniec ju nasadí v noci!

Televízia spustila nábor do novinky ešte v roku 2015, nakoniec skončí v nočných hodinách.

V septembri 2015 oznámila Markíza prípravu novej svadobnej šou, ktorá sa po takmer dvoch rokoch dostane aj na obraz. Novinka, ktorá pôvodne pôsobila ako väčší formát, nakoniec, zdá sa, nenaplní očakávania, keď ju televízia nasadzuje v obchodne slabšom období a v neatraktívnom čase.

Svadobná šou ponesie názov Čas na svadbu, pričom jej hlavnou pointou bude zorganizovať svadbu v rekordne krátkom čase. Markíza oslovila páry, ktoré sa mohli prihlásiť prostredníctvom náboru, s tým, že svadbu zaplatí, no budúci manželia ju musia pripraviť a vziať sa do štyroch dní.

Produkciou pripomína Čas na svadbu lacnejší formát, pričom Markíza s ním vyplní až tretí večerný slot. Novinku odštartuje v utorok 6. júna a nasadí ju miesto Policajných prípadov na 22:50.

Markíza má vo vysielaní svadobných šou svoju históriu. V roku 2010 uviedla v podvečernom čase o 18-tej vlastnú verziu formátu Four Weddings britskej spoločnosti ITV Studios. Koncept tejto šou je postavený na tradičnom súťažení istého počtu súťažiacich v týždni. V tomto prípade súťažili 4 páry s už vystrojenými svadbami a víťaz získal svadobnú cestu vysokej hodnoty.

So svadobnou šou prišla Markíza aj v roku 2003. S vlastným projektom pod názvom Svadba snov sa dostala do konfliktu s STV, ktorá na rok 2004 pripravovala pod rovnakým názvom licencovaný formát holandského Endemolu Love Letters. Markíza vtedy projekt, na ktorom pracoval a aj ho moderoval Jaro Buček, obhajovala tým, že ide o jej vlastný koncept a neinšpirovala sa holandským formátom.

Oba programy si však boli podobné. Šou sa začínali žiadosťou o ruku nakrútenú skrytou kamerou, nasledovala súťaž párov a následne výhra samotného obradu. Vo finále markizáckej šou proti sebe bojovalo šesť párov, víťazná dvojica dostala od televízie svadbu na Bojnickom zámku.

Čítať viac...
Nahor