Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza plná pôvodnej tvorby aj v lete: Potvrdzuje Dobre vedieť, vyrukuje s ďalšou šou!

Líder zvyšuje investície aj do slabého obdobia.

Po minuloročnom fiasku s letnými akvizičnými seriálmi sa Markíza tento rok vyzbrojuje početnou pôvodnou tvorbou. Tá jej výkony musela zachraňovať aj minulý rok.

Opäť do jej letnej štruktúry zaraďuje Zámeny manželiek. Tie povolala Markíza minulé leto na pomoc po tom, čo jej vybuchol zahraničný seriál Mušketieri. Vtedy nasadila české epizódy so slovenským komentárom a grafikou, rovnakú lacnejšiu cestu zvolila aj tieto piatky, kedy sa Zámena manželiek vrátila do jej prime-time. Obe doteraz odvysielané časti o 20:30 tvrdo prepadli. Na základe toho neúspechu môže nasadenie reality šou v lete po ôsmej večer prehodnotiť. Aj počas prázdnin by sa počas večerov mala k slovu dostať Svokra, nebude však prekvapením, ak s reprízami.

Markíza chce zároveň ešte na konci júna uviesť novinku O 10 rokov mladší, s ktorou by mala pokračovať následne aj v letnom období. Rovnako tak podľa prvých informácií, s ktorými sa televízia podelila, chce aj v lete pokračovať s vysielaním šou Dobre vedieť!. V akom slote, je otázne, vyrobenú však má kompletnú 1. sériu, ktorej časti by jej mohli vystačiť aj pri dennom nasadení podvečer, ktorý sama avizovala, no nakoniec od neho nateraz ustúpila.

Líder na leto zároveň pripravuje aj ďalšiu premiérovú šou, ktorú chce vysielať špeciálne počas prázdnin. Markíza podľa našich informácií znovu ráta s projektom Vo štvorici po Slovensku, ktorý uviedla aj minulé leto a na začiatku tohto roku odvysielala aj špeciálnu zimnú sériu.

Vo štvorici po Slovensku sa minulé prázdniny vrátilo na obrazovky po troch rokoch. Zaznamenala vysoko nadpriemerný podiel 30,5 %, následne sa ale zosunula k priemerom okolo 23 %. Projekt Dana Dangla, ktorý by nemal patriť k najlacnejším, vysielala Markíza v pondelky o 20:30, s poslednými dvomi časťami ho ale zosunula na 21:40 za Búrlivé víno. Vo finále šou prepadla pri podieli len pod 18 %. Zimná verzia z januára a februára 2016 pravidelne vo svojom čase v utorky o 21:40 prepadávala, k priemerom Markízy sa dostávala až pri odsune k 23-tej hodine.

Cestovateľská šou by sa aj toto leto mohla vysielať v rovnakom nastavení ako pred rokom. Markíza má podľa našich informácií aspoň podľa prvých plánov zámer nasadiť ju na pondelky o 20:30, za ňou by sa mal usadiť Okresní přebor.

Čítať viac...
Nahor