Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza opäť v šoku: Premiérová Chart Show výrazne spadla, so Zoo bojovala o pozíciu!

Líder prežíva ťažký týždeň.

Markíze tento týždeň naďalej nevychádza. Po tom čo v pondelok zažila veľký neúspech Televíznych novín a v utorok sa nechala v prime-time predbehnúť Joj jej nepríjemné prekvapenie pripravila Chart Show, ktorá v premiére po prvý raz bez vážnejšej konkurencie nevyskočila.

Hudobná šou sa výrazne prepadla aj medzitýždenne, keď podľa našich informácií Chart Show podliezla hranicu ôsmich ratingov a v podieli šla len cez 24 %. Jej bežnými výkonmi boli v minulosti ratingy medzi 9 – 10 % s podielmi neďaleko alebo okolo tridsiatky. Svoje čísla uhrala Zoo, ktorá si k tomu polepšila oproti utorku, keď mala dosiahnuť rating 7,5 % s podielom cez 21 %. Vyhrala k tomu v 12+, približne o 50-tisíc divákov.

Chart Show výrazne rástla po desiatej hodine, v čase vysielania Zoo boli oba programy vyrovnané. Hudobnej šou v stredu brala podľa všetkého aj Jednotka s filmom Taxi, ktorý sa v oboch hlavných cieľovkách hýbal okolo 9 %. O niečo si polepšili Geissenovci na Joj, ostali však v podpriemere, keď siahali na 13 %.

O ďalší výrazný moment sa postarala Plus. Po výskoku utorňajšieho Hobita v stredu vysoko bodovala s Profesionálmi. V ratingu mali ísť až na vysokých 3,5 % s podielom 9,5 %. Premiérové Akty X jej však klesli, keď atakovali dva ratingy s podielom tesne cez 5 %. V marazme pokračuje Doma, ktorej tentoraz Mentalista nepomohol zvýšiť výkon, šiel o málo cez 3 %. Stanica mala veľmi slabý prime-time, v ktorom podliezla tri percentá. Dopomohol k tomu aj Monk, ktorým Doma nahradila večernú kriminálku Odložený prípad, mal prekročiť dve percentá. S hlavným filmom bolo v stredu silné Dajto, Súboj titanov tesne prekročil 7 %, Vtierka Castle na Wau atakovala 3 %, CSI Miami uhralo vyše 3 %.

Ani podvečer si Markíza chuť nenapravila. Bez servítky bolo opäť hlboko podpriemerné, malo uhrať 14,5 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja prekročila 24 %. Polepšili si však Televízne noviny, ktoré už dosiahli 29 %, Noviny Joj atakovali 27 %. Najsledovanejším programom dňa sa stalo Najlepšie počasie.

Čítať viac...
Nahor