Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza mala ďalší problém: Očakávaný zápas slovenskej reprezentácie s Ugandou neodvysielala!

Futbalová reprezentácia dnes nastúpila na historický prípravný zápas proti Ugande, avizovaný prenos na Dajto však neprišiel.

V náročnej situácii Markízu trápi ďalší problém. Tentoraz sa pod paľbu divákov dostala pre očakávaný priamy prenos na Dajto, ktoré výrazne promovalo historický prvý futbalový súboj Slovenska proti Ugande. Priateľský zápas sa odohráva netradične v Spojených arabských emirátoch v Abú Zabí, kde náš futbalový výber odišiel na sústredenie.

Dajto avizovalo začiatok futbalového popoludnia na 16:20, no namiesto neho sa diváci dočkali iba repríz 112. Televízia sa potýkala s technickými problémami, pre ktoré nemohla s prenosom začať, pričom situáciu nevyriešila ani celú nasledujúcu hodinu. Samotný zápas pritom začal neskôr ako bolo plánované.

AKTUALIZÁCIA: Kým prostredníctvom craulu Dajto neustále krátkym oznamom informovalo divákov o nečakaných technických problémoch, ktoré sa snaží vyriešiť, na iných miestach televízia mlčala. Kritike čelila najmä na sociálnych sieťach, kde sa však vyjadrila až po vyše hodine. Podľa jej vyjadrenia k problému na strane dodávateľa signálu zo Spojených arabských emirátov a zápas tak neodvysiela vôbec. Diváci ju však konfrontujú s tým, že streamy zo zápasu boli dostupné.

„Drahí priatelia, veľmi nás to mrzí, ale dnešný futbalový zápas Slovensko – Uganda sme nemohli odvysielať z dôvodu technického zlyhania na strane dodávateľa satelitného signálu zo Spojených arabských emirátov. Ďakujeme za pochopenie a ešte raz sa ospravedlňujeme,“ napísala na sociálnej sieti televízia.

Čítať viac...
Nahor