Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza opäť prekvapuje, vyrába zimnú verziu Vo štvorici po Slovensku! Termín štartu známy (aktualizácia)

Televízia v ďalšom medzisezónnom období zainvestuje do cestovateľskej šou Dana Dangla, toto leto predviedla skôr rozpačité výkony.

Vo štvorici po Slovensku sa po polroku vráti. Markíza sa rozhodla po druhej prázdninovej verzii vysielanej toto leto vyrobiť aj špeciálnu zimnú sériu v tradičnej zostave hercov. Opäť sa na cesty našou krajinou vydajú Robo Jakab, Marián Miezga, Lukáš Latinák a Juraj Kemka. Cestovať budú od najnižšieho bodu po najvyšší.

Prvú sériu cestovateľskej šou si zaplatil takmer celú štát, tohtoročnú druhú sériu už realizovala Markíza na vlastné náklady. Časť nákladov vykryla partnerstvom so Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK).

Markíza toto leto šou nasadila do hlavného prime-time slotu na pondelky o 20:30. Štartovala na nádejnom podieli 30,5 %, postupne sa ale zosunula k priemerom okolo 23 %. S finále prepadla, keď atakovala len 18 %. Šou tak predviedla rozpačitý výkon, o to viac, že sa vysiela mimo sezóny.

AKTUALIZÁCIA: Zimná verzia Vo štvorici po Slovensku podľa informácií televízie odštartuje po novom roku, konkrétne v utorok 12. januára po Búrlivom víne o 21:50. V programových plánoch na január šou pôvodne nefigurovala, rovnako tak ale do predbežných plánov nezaradila ani letnú tohtoročnú sériu. Vzhľadom na náklady, ktoré bude podľa všetkého opäť vykrývať sama Markíza, je prekvapením, že cestovateľskú reláciu nenasadzuje do hlavného vysielacieho času. Jej priemerný výkon z tohto leta, okolo 23 %, je pritom lepší, než v poslednom čase dosahuje Búrlivé víno.

Rozpočet prvej série vyšiel oficiálne na 460 000 eur bez DPH, až 420 000 eur zaplatil štát (SACR), 40-tisíc do projektu vložilo Noemo, produkčná spoločnosť Dana Dangla a jeho manželky Beáty Dangl, ktorá projekt vyrába. Prvá séria sa vysielala mimo hlavného vysielacieho času.

Čítať viac...
Nahor