Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza opäť predĺžila Televízne noviny, majú rekordnú minutáž!

Hlavné spravodajstvo Markízy je opäť dlhšie, zaberá už takmer polovicu prime-time.

Od minulého týždňa po druhý raz v priebehu krátkeho času predĺžila Markíza svoje Televízne noviny. Kým posledne tak urobila pre zaradenie brejku pred 20:00 ešte do hlavného spravodajstva, kým pred tým bežala táto reklamná prestávka až po správach, teraz navyšuje aj samotný čas spravodajstva.

Po novom dosahujú Televízne noviny čistý čas okolo 60 minút, pričom spoločne s brejkami sa ich dĺžka natiahla až na 70 – 72 minút.

Natiahnutie Televíznych novín môže mať dva hlavné dôvody. Tým praktickým je nahradenie chýbajúcich piatich minút, ktoré donedávna počas leta v spravodajskom bloku vypĺňal Kredenc špeciál, ktorý už však z programu zmizol. Na jar týchto 5 minút obsadzovali krátke spravodajské formáty. Druhým dôvodom môže byť snaha oslabiť Noviny Joj, ktoré sa v lete držia blízko Televíznych novín a neraz ich porážajú. Predĺžením správ Markíza vysunula začiatok Športových novín, ktoré už od minulého týždňa prekrývajú Noviny až do ich konca. Správy televíznej dvojky rastú najmä po skončení TN a ďalších divákov získavali v samom závere práve po konci športového spravodajstva Markízy. To už líder zamedzil.

Po aktuálnych zmenách Televízne noviny výrazne dobehli Noviny Joj, čo sa týka ich trvania po 20-tej hodine. Práve tento čas spravodajstvu televízie z Koliby svedčí a pomáha v náraste ratingov. V pondelok skončili TNky len o deväť minút skôr ako Noviny, pričom tie začínajú o polhodinu neskôr.

Čítať viac...
Nahor