Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza opäť hýbe s Kukučkou, posúva ju do skoršieho času! Obmedzí úspešnú telenovelu

Kukučka má smolu, Markíza s ňou opäť pohne.

Neúspešná jesenná seriálová novinka Markízy, Kukučka, dostane už tretí vysielací čas. Po tom, čo sa nechytila u lídra o 17:50, ju televízia presunula do slotu okolo 16:40 na Doma, pričom krátko po tomto presune na menšiu stanicu dôjde opäť k zmene.

Markíza totiž náhle programovou zmenou posúva Kukučku na skorší čas, keď ju od budúceho týždňa bude na Doma štartovať už o 15:45. Televízia bola pritom kritizovaná za to, že seriál po presune na menšiu stanicu zaradila do skoršieho času, než ju vysielala na Markíze. Teraz bude bežať ešte skôr, čím môže ratingovo opäť klesnúť. Televízia tak vynaloží veľké náklady do ešte menej zaujímavého slotu.

Zároveň však ale čiastočne pošetrí investície v slote obmedzením premiérovej telenovely More lásky. Ženská stanica nepoteší jej divákov, keď od budúceho týždňa začne nasadzovať len jednu epizódu za deň. Doteraz bežala v dvojslote. Telenovela pritom pravidelne dosahuje nadpriemery okolo 7 – 10 %. V pondelok stanica uvedie 110. časť z celkových 164 epizód.

Doma chýbajúci čas vyplní natiahnutím slotov pre Krok za krokom a Priateľov, pričom sa zdá, že z každého sitkomu neodvysiela dve ale až tri epizódy.

Je paradoxné, že náhle rozhodnutie o vysunutí Kukučky do skoršieho slotu prišlo v čase, keď uhrala svoj najlepší výkon na Doma. Vo štvrtok ju totiž sledovali dve percentá divákov s podielom nad 12 %. V pondelok a v stredu získala podiel 11,5 %, ratingovo mala podliezť dve percentá, v utorok spadla ratingovo aj podielovo, kde klesla pod 8 %.

Markíze sa zároveň celkovo presun Kukučky na Doma nevyplatil. Rodinné prípady v accesse lídra ako náhrada vôbec nefungujú, dosahujú dokonca ešte horšie výkony ako odsunutá novinka.

Poobedná štruktúra TV Doma počas pracovného týždňa od pondelka 26. 10. 2015

14:45 More lásky (premiéra)
15:45 Kukučka (premiéra)
17:00 Krok za krokom
18:20 Priatelia
19:45 Dr. House

Čítať viac...
Nahor