Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza opäť hýbe s Farmou! Chystá sa zatlačiť Dvojičky

Líder v tomto roku pravidelne naštrbáva svoju suverenitu, zatiaľ ako nikdy predtým hýbe s Farmou a Búrlivým vínom.

Markíza znovu mení nastavenie hlavných programov a štruktúru v prime-time. Po niekoľký raz hýbe s piatkovým večerom, pričom sa chystá zaútočiť na sobotné okno zábavy Joj.

Televíziu povzbudil úspech piatkového Duelu, ktorým už od tohto týždňa posilní hlavný vysielací čas. Duely Farmy Markíza operatívne presúva na soboty 20:30, v ktorých vystriedajú zatiaľ nefungujúce akčné filmové premiéry. Zároveň líder týmto spôsobom reaguje na konkurenčnú zábavu, keď Joj o 20:35 uvedie v sobotu Dvojičky, ktoré uspeli s úvodnou časťou, po nich bude pokračovať novinka Moja mama varí lepšie – špeciál.

Plánovaná sobotná premiéra Markízy, Bojová loď, sa presúva za desiatu hodinu. Program musí upravovať aj Dajto, ktoré v soboty od 19-tej ťahalo reprízový maratón Farmy. Ten sa posúva po skončení Duelu na Markíze na 22:20, po ôsmej pobeží v sobotu na Dajto La Liga.

V dôsledku týchto zmien musí líder upravovať aj piatkový prime-time. Doň sa vráti pred časom vyradené Búrlivé víno, ktoré Markíza z piatka vyhodila po prvom neúspechu. Farma ostáva v piatkovom programe o 22:00, pobeží však štvrtý klasický diel týždňa. Líder týmto krokom uvoľňuje priestor novinke Moja mama varí lepšie – špeciál, ktorá odštartuje neplánovane už v piatok o 20:35.

Markíza hýbe s nastavením Farmy od začiatku jesene. Najprv ju vyhodila z utorka 1. septembra, kde posilnila konkurenciu voči štartu Česko Slovensko má talent, následne ju zdvojila v piatok 4. septembra. O týždeň na to už v piatok šiel len Duel. O dva týždne televízia vyhodila Farmu zo stredajšieho večera, kde sa trápila v konkurencii Talentu a opäť ju zdvojila v piatok. Teraz presúva najsilnejšie Duely na sobotu. Práve sobota bola ich domovom v minulosti. Minulý rok Markíza s podobným odsunom Duelu na sobotu neuspela a hneď ho vrátila na piatky. Neúspech však zaznamenal v rozdielnej konkurencii.

Čítať viac...
Nahor