Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza opäť doplatila na zmeny: Horná Dolná výrazne padla, Ostrovu nepomohla! Kredenc vybuchol

Komediálny seriál Markízy napriek premiére stratil nemálo divákov, ublížiť mu mohol častý výskyt v programe. A bude ho viac.

Pondelok nedopadol Markíze tak, ako si predstavovala. Líder zmenil počas víkendu náhle svoj program, keď v snahe zachrániť reality šou Ostrov ju zaradila na pondelky za premiérovú Hornú Dolnú. Ani tento krok Ostrovu nepomohol, prekvapenie však prišlo už pred tým, keď Markíze značne padla premiérová Horná Dolná. Tá oproti štartu 4. série stratila vyše 2,5 ratingu a osem podielov, keď uhrala 12,8 % s podielom 35,3 %. Ide o pád na čísla, aké vlani dosahovala v silnej konkurencii Česko Slovensko má talent.

Horná Dolná môže doplácať na pričastý výskyt v štruktúre. So šachovaním so seriálom mali v minulosti problém už aj herci, otvorene televíziu skritizoval Dano Heriban. Minulý týždeň sa okrem pondelňajšej premiéry vysielala Horná Dolná aj v piatok o 20:30 a rovnako v nedeľu o 18:00, kde vysoko uspela. Od tohto týždňa k tomu dokonca pribudne aj na stredy o 20:30. Chuť divákov na seriál sa tak postupne rozkladá na viacero dní, práve to môže stáť za veľkým pádom pondelňajšej premiéry.

Markíze k tomu nevyšli v pondelok náhle programové zmeny. Zaradenie Ostrova za Hornú Dolnú nárast reality šou nepriniesol, šla cez 5 ratingov, s podielom pod 22 %. Výrazný pokles zažil Kredenc, ktorý už aj v minulosti naznačil, že k vysokým výkonom potrebuje silný nábeh. Vysunutím za Ostrov mu dopriaty nebol, prepadol sa medzitýždenne o vyše 10 podielových bodov s výsledkom nad 20 %.

Joj sa rozhodla hneď na začiatku týždňa pre zmenu programu. Proti Hornej Dolnej nenasadila Návštevníkov, keď vytiahla narýchlo premiérové Inkognito. Oproti minulému týždňu podrástla, zaznamenala s reláciou obdobné výkony ako v konkurencii Hornej Dolnej vlani pri ratingu tesne nad 5 % s podielom vyše 14 %. Nasledujúci Návštevníci oproti štartu mierne narástli, uhrať mali rating 3,3 % a podielom pod 15 %. Nakoľko je televízia spokojná s týmito výsledkami, je otázne, na svoj priemer ale nedosiahla.

Na menších zabodovala Plus s Profesionálmi a podielom okolo 7 % a najmä Hercules, ktorý šiel pod 8 %. Vymenené životy za ním ratingovo zaostali, v podieli šli na 6 a pod 8 %. Non-Stop na Dajto uhralo 5 %, kriminálky CSI sa dostali pod 3 a na 3,5 %.

Podvečer podrástlo Koleso šťastia s podielom pod 21 %, dvihla sa aj Moja mama varí lepšie ako tvoja s výkonom pod 18 %. Televízne noviny šli pod 29 %, ratingovo ich predbehli Noviny, v podieli tesne prekročili 26 %.

Čítať viac...
Nahor