Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza oficiálne potvrdila detaily nového ťaháku Pán profesor, vyrukuje s ním už na jar!

Markíza potvrdila exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk.

Iba koncom roka Markíza prostredníctvom klientskej brožúry na tento rok odhalila prípravu slovenskej adaptácie nemeckého seriálu Der Lehrer, ktorú uvedie pod názvom Pán profesor. Pre televíziu ide o jeden z nových veľkých seriálových ťahákov, od ktorého má nemalé očakávania, pričom jeho príprava je v plnom prúde.

Minulý týždeň vás o tom exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk, pričom sme vás zároveň informovali o hlavnej hereckej hviezde seriálu. Hlavnú postavu profesora v ňom stvárni Tomáš Maštalír, pričom Markíza dnes všetky informácie potvrdzuje.

„Pán profesor predstaví silnú romantickú linku dvoch hlavných hrdinov a zároveň vtipným a originálnym spôsobom zobrazí školský a každodenný život detí, učiteľov a rodičov. V hlavných úlohách sa predstavia slovenské herecké hviezdy najvyššieho kalibru ako Tomáš Maštalír, Gabriela Marcinková a Roman Luknár,“ uviedla netradične v oficiálnej tlačovej správe Markíza a doplnila tak ďalšie kľúčové seriálové mená.

Markíza zároveň potvrdila, že sa po Joj aj ona stále viac zameriavať na seriálové kratšie série, ktoré chce pripravovať vo vyššej kvalite. K takým bude patriť aj komediálno-rodinný seriál Pán profesor. „Prostredníctvom novinky Pán profesor chceme pokračovať v úspešne nastolenom trende výroby seriálov s nižším počtom epizód, čo umožňuje klásť vyšší dôraz na kvalitu z hereckého aj filmárskeho hľadiska,“ povedala programová riaditeľka Markízy Silvia Majeská. Seriál vzniká v spolupráci s produkčnou spoločnosťou Paprika Studios, jeho režisérmi sú skúsení profesionáli Matúš Libovič a Martin Kazimír.

Seriál Pán profesor Markíza plánuje uviesť na obrazovky podľa vlastných slov čoskoro, potvrdzuje seriál do jarnej štruktúry. Zaujímavosťou je, že ešte pred týmto seriálom Joj začala vyvíjať aj nakrútila svoj seriál zo školského prostredia Bola raz jedna škola, ktorý sa mohol na obrazovky dostať už vlani, nakoniec sa tak nestalo. Do vysielania by sa mal dostať tento rok, no nakoniec ho môže novinka Markízy predbehnúť.

Nemecká RTL aktuálne vysiela už ôsmu sériu originálu Der Lehrer.  Pôvodne tento seriál bežal ako kratší polhodinový projekt v druhom večernom pásme, od druhej série už dostal štandardnú seriálovú 45-minútovú stopáž a od tretej série aj hlavný vysielací čas. Vyslúžil si to rastúcou sledovanosťou, ktorá sa od 2 miliónového publika začala čoraz častejšie dostávať k trojmiliónovej hranici či nad ňu. Seriál ponúkal vždy len jednu sériu za rok pri iba 8 až 13 častiach, s ôsmou sériou ich bude mať Markíza v prípade úspechu na adaptáciu k dispozícii vyše 80.

Logo seriálu Pán profesor

O seriáli Pán profesor a hlavných postavách
Talentovaný a pre učenie zapálený Samo sa často, niekedy aj proti svojej vôli, angažuje v problémoch svojej triedy druhákov, ktorú má ako ich triedny učiteľ na starosti. Spolu s ním budeme svedkami toho, čo prežívajú mladí ľudia na prahu medzi detstvom a dospelosťou. Okrem riešenia problémov svojich študentov dostávajú Sama jeho nekonvenčné učebné metódy často do problémov s prísnym riaditeľom gymnázia či jeho konzervatívnejšími kolegami. Skutočnú búrku v jeho živote však spôsobí až príchod atraktívnej kolegyne Klaudie. Títo dvaja sa osudovo priťahujú, hoci si to zo začiatku ani jeden nechce priznať. Naplneniu tejto lásky budú stáť v ceste mnohé prekážky…

Samo (Tomáš Maštalír) – Nekonvenčný učiteľ chémie a fyziky, ktorý by pre svojich študentov urobil takmer čokoľvek. Učenie je jeho život, ale osobný život má v troskách.
Klaudia (Gabriela Marcinková) – Atraktívna, nadaná, zodpovedná, spoľahlivá a celkovo takmer dokonalá učiteľka slovenčiny, ktorá má v Samových očiach zásadnú chybu – je zadaná.
Rácz (Roman Luknár) – Ambiciózny riaditeľ gymnázia, ktorý síce vedie školu pevnou rukou, ale musí sa zmieriť s tým, že na Sama neplatia žiadne pravidlá.

Čítať viac...
Nahor