Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza odvysielala v hlavných správach vraždu. Môže mať problém (videá)

Rada sa bude kontroverznou reportážou zaoberať.

Televízia Markíza v pondelok 25. augusta 2014 vo svojej hlavnej spravodajskej relácii Televízne noviny odvysielala reportáž s názvom „Extrémni policajti„, do ktorej zaradila aj amatérske video z Ameriky, na ktorom bola zaznamenaná vražda.

Reportáž Rada Igaza poukazovala na brutálne zákroky policajtov, pričom bola postavená najmä na videu z Ameriky, v ktorom policajti vypálili šesť rán do afroamerického mladíka, ktorý ukradol z obchodu energetický nápoj. Video bez akejkoľvek cenzúry ukázalo brutálnu vraždu policajtov, no televízia sa napriek tomu pred príspevkom nezmienila o nevhodnosti záberov minimálne pre maloletých divákov. Samotné video dokonca v reportáži odvysielala dvakrát.

Rada pre vysielanie a retransmisiu sa bude touto reportážou zaoberať, pričom televíziu môže čakať vysoký peňažný trest. „Rada sa bude predmetnou reportážou zaoberať. Predchádza tomu štandardný postup – vyžiadanie záznamu vysielania, jeho monitoring a analýza,“ vyjadrila sa hovorkyňa RVR Lucia Jelčová.

Markízu s najväčšou pravdepodobnosťou sankcia neminie. V máji tohto roka ju Rada pokutovala za nedostatočné ochránenie maloletých divákov pri reportáži „Zvrátená zábavka“ ešte z novembra minulého roka. Televízia v reportáži odvysielala zábery z priemyselných kamier, ktoré zaznamenali vtedajší hit amerických tínedžerov. Tí napádali nič netušiacich ľudí, pričom jeden z napadnutých podľahol zraneniam. Markíza dostala sankciu 5 000 eur, pričom pred príspevkom odvysielala oznam o jeho nevhodnosti pre maloletých divákov a slabšie povahy. Viac o tejto reportáži a sankcii.

Reportáž Extrémni policajti v Televíznych novinách

Reportáž Zvrátená zábavka, za ktorú dostala Markíza sankciu

Čítať viac...
Nahor