Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza odvysielala Televízne noviny z menšieho športového štúdia: Vieme, čo sa u lídra dialo!

V Markíze sa vo veľkom pracuje aj cez sviatky.

Viacerí z vás zaregistrovali, že Markíza odvysielala 25. decembra po štedrovečernej pauze svoje hlavné spravodajstvo Televízne noviny z menšieho športového štúdia. To využívala napríklad pri prenosoch z Formuly 1, či hokejovom šampionáte zo Soči.

Nám sa podarilo zistiť, čo sa v Markíze v týchto dňoch odohráva. Podľa zákulisných informácií televízia ešte neukončila práce v hlavnom štúdiu. S prácami začal líder v súvislosti s prechodom prenášania aj štúdiových záberov v natívnom HD rozlíšení. Napriek tomu, že Markíza mala Televízne noviny kompletne v HD vysielať od 29. novembra 2014, s úpravami štúdia ešte definitívne neskončila.

Aktuálne práce si dokonca vyžiadali dočasné presunutie Televíznych novín do menšieho štúdia. Televízia pri tom na práce využila obdobie, keď sa v jediný deň roka, na Štedrý deň, správy nevysielajú. K ďalším úpravám dochádza v čase, kedy sa s upraveným štúdiom predstaví aj televízna dvojka, Joj, ktorá od 1. januára 2015 chce taktiež správy vysielať v HD, zatiaľ vo vysokom rozlíšení ponúkne vynovenú grafiku a štúdio. Joj sa v rámci aktuálnych zmien rozhodla vrátiť v rámci vizuálu správ do čias, kedy dosahovali najlepšie výsledky, opustia červenú farbu, vrátia sa k modrej a taktiež zmenia názov na tradičný – Noviny TV JOJ.

Čítať viac...
Nahor