Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza odvysielala deťom neprístupný film ako rozprávku na dobré ráno. Bol plný úchylností (ukážky)

Televízny líder odvysielal animovaný film Princezná Lissi vhodný skôr po ôsmej večer ako rozprávku pre deti po ôsmej ráno. S označením vekovej prístupnosti sa sekol, napriek animovanému charakteru film deťom rozhodne nebol určený.

Vhodný od 15 rokov. Presne tak vidí vekovú prístupnosť filmu Rada pre vysielanie a retransmisiu, ktorá pokutovala Markízu za vekové označenie filmu Princezná Lissi. Markíza animovanú komédiu nemeckej produkcie odvysielala počas nedeľného rána od 8:40 v novembri minulého roka, pričom ju sprístupnila deťom od 7 rokov. Rada však vo filme našla „obscénne vyjadrovanie a obscénne gestá“ a nevhodné označenie pokutovala sumou 3 500 eur.

S rozhodnutím Rady súhlasia aj mnohí, ktorí film zhliadli. „Čistá úchylnosť. Je tam veľa hlášok, narážok na iné filmy, sexuálne narážky a množstvo úchylností,“ píše jeden z kritikov z radov bežných divákov. Animovaným charakterom filmu sa nenechala pri výbere vekovej prístupnosti zmiasť iba Markíza, ale aj množstvo rodičov, ktorí svoje deti zobrali do kina na rozprávku. Po chvíli však zhrozene s deťmi na pleciach z kina utekali.

Markíza dostala od Rady ďalšiu pokutu za nedostatočnú objektívnosť v reportážach Televíznych novín. Joj zas regulátor znovu pokutoval pre prekročenie reklamného času v jednej hodine. Prečítajte si podrobnosti TU.

Ukážky z filmu Princezná Sissi nevhodné pre deti do 15 rokov

Čítať viac...
Nahor