Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza odvysielala český bulvárny hyenizmus v priamom prenose (video)

O tom, že bulvár v Česku nepozná hraníc, nemusíme debatovať, iba skutočne nenásytné hyeny môžu lákať na exkluzívne zábery mŕtveho tela Ivety Bartošovej ako na nový tovar v značkovom butiku. U nás, našťastie, vládne istá konzervatívnosť, ktorá z posledných síl udržuje aspoň trochu zdravého rozumu v tomto výnosnom biznise. V prípade smrti Ivety Bartošovej sa však pravý český bulvár dostal priamo do nášho média. A, mierne povedané, malo nám byť z čoho nevoľno.

Markíza odvysielala v spolupráci s českou Novou špeciál o úmrtí Ivety Bartošovej. Kým na Slovensku sa napriek okamžitému rozšíreniu informácie bulvárne médiá v servírovaní článkov krotili, v Česku chŕlili jeden článok za druhým. Výdatne atraktívnu tému pokryli bulvárni spravodajcovia Novy, ktorí tak mali čo ponúknuť aj do spoločného špeciálu s Markízou.

Napriek tomu, že manžel Ivety Bartošovej, Josef Rychtář, okolo poludnia ostro vynadal do telefónu redaktorke portálu Prásk.tv (patriacemu Nove), ktorá sa snažila získať potvrdenie o tom, že pod kolesami vlaku skončila Iveta, o pár hodín už poskytol televízií „exkluzívne vyjadrenie“. Keby len vyjadrenie, rovno siahodlhý exkluzívny živý vstup do špeciálu. Uistil, že médiá nepotrebuje a prisľúbil, že na pohreb nebudú mať novinári prístup.

V špeciáli dostal svoj priestor aj Pavel Novotný, ktorý je tvárou bulvárneho magazínu Prásk vo vysielaní Novy. Asi minútový priestor dostala redaktorka, ktorá strávila čas v Taliansku s Bartošovou a Rychtářom po tom, čo ju mal zachrániť pred únoscom Macurom. Keď divákov uistila, že Rychtář sa o Ivetu v Taliansku pozorne staral, vstup s redaktorkou skončil. V Uhříněvsi už totiž bola so živým vstupom pripravená redaktorka tento raz s fanúšikmi speváčky, ktorých musela vyspovedať, aké sú ich pocity po tragickej udalosti.

Najnechutnejšími momentami, ktoré ostro skritizovali aj diváci, bolo upozorňovanie na „šokujúce video mŕtveho tela Ivety Bartošovej na koľajniciach“ na weboch Novy, šialenosťou bola výzva o zapojenie sa do ankety v závere relácie. „Kto môže za smrť Ivety Bartošovej? Hlasujte v ankete na prask.tv,“ vyzvala moderátorka Kristina Kloubková divákov a zaželala im „krásny večer“.

Čo k tomu dodať? Snáď len komentáre niektorých divákov špeciálu na Markíze:

„Toto je hyenizmus, aby sa ešte aj hlasovalo… Úbohé, ešte aj ako na titulky dávajú jej telo…“ napísala jedna z diváčok.
Už i Slováci se na téhle nešťastné události přiživují…“ reagovala diskutujúca z Česka.
Kukám Markízu a mám chuť grcať. To, čo sa dnes odvysielalo či vysiela, to ozaj nemá žiadu úroven. Je to hlboko pod úroveň a nemorálne,“ napísala staršia diváčka.
„Nedá sa to pozerať, žiadna úcta k Ivete… Prepínam.“
Nemusela som ju, ale to, čo ste teraz odvysielali, bolo otrasné a to hlasovanie… že co ju zabilo. Hnus
,“ napísala sympatizantka Mariána Kotlebu.
„Fakt je možnosť hlasovať ako zomrela? A reklama na čerstvé fotky jej mŕtvoly počas vysielania? Trochu choré, nie?“ napísal nahnevaný divák špeciálu.
„Tak toto, čo predvádza Nova spolu s Markízou, tak to je sila. Fuj, že vám nie je hanba. Namiesto toho, aby by ste sa aspoň tento deň, ak už idete robiť mimoriadnu reportáž, venovali výlučne jej životu, tak samá špina, kde, kto, čo, s kým, loviť ľudí pred domom, zháňať iba senzácie. Grc.“
„Že vy môžete kľudne spávať. Táto mimoriadna relácia bola bez kúska citu od vás! Ešte ani po smrti jej nedáte pokoj a vyťahujete neskutočné svinstvá na verejnosť. Ste tam všetci bez chrbtovej kosti a len sa priživujete na cudzom nešťastí. Že vám vôbec chutí chlieb kúpený za také peniaze!!! A tu poslednú vetu- Hlasujte, kto môže za smrť Ivety Bartošovej, ste si mohli fakt odpustiť. Jednoducho hyenizmus milá Markíza…“ odkázala televízii diváčka.

„Kto podľa vás zavinil smrť Ivety Bartošovej?“

Čítať viac...
Nahor