Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza odvysiela premiéru kinohitu 38 o Demitrovi! Priamo pred hokejovými MS

Televíznu poctu slovenskej hokejovej legende uvedie televízia tesne pred štartom hokejového šampionátu v Prahe a Ostrave.

Jedinečný kinofilm o zosnulej hokejovej legende, Pavlovi Demitrovi, už chystá Markíza do vysielania. Podľa prvých plánov a informácií portálu Mediaboom.sk snímku 38 uvedie líder v týždni pred hokejovým šampionátom v Českej republike, ktorý sa koná od 1. mája.

Markíza vyťaží z hokejovej atmosféry a snímke venuje najcennejší priestor v nedeľnom prime-time. Dokument odvysiela v nedeľu 26. apríla o 20:30, čím nasadí proti tanečnej šou Vila Rozborila ďalšieho mimoriadne náročného súpera.

Kinofilm 38 sa stal hneď v prvý týždeň mimoriadne úspešným, keď naň prišlo 49 314 divákov. Najväčšiu pozornosť si filmová pocta vyslúžila v rodnom meste Pavla Demitru, Trenčíne. „Keď sa nám v hlave zrodili prvé myšlienky, najpodstatnejšie v tej chvíli bolo získať súhlas na ich realizáciu od rodiny a hlavne od manželky Paľa Demitru, Majky. Od nej sme získali exkluzivitu na nakrútenie kinofilmu a významne prispela k realizácii celého projektu. Stala sa vlastne členom štábu, za čo jej veľmi ďakujeme,“ povedal o snímke pre Aktuálne.sk jej tvorca, Dano Dangl. Autorom projektu je tiež Lukáš Zednikovič.

O filme 38
Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku.

Čítať viac...
Nahor