Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza odsúva štart veľkej novinky Svadba na prvý pohľad: Po rekorde ponecháva Dobre vedieť!

S novou šou ráta televízia vo februári, oproti prvým plánom štart posúva.

Od pondelka začala Markíza vo vysielaní promovať úplne novú zoznamovaciu šou, ktorá už niekoľko rokov s úspechom beží na viacerých silných televíznych trhoch. Novinka Svadba na prvý pohľad zaplní už čoskoro jej utorňajšie večery, pričom s tým počíta od budúceho mesiaca.

Televízia pritom vo svojich prvých plánoch podľa zákulisných informácií avizovala nástup novej šou už v prvej polovici februára. Do vysielania ju mala mať v pláne nasadiť od utorka 12. februára, no nakoniec štart minimálne o týždeň posunie.

Markíza aj naďalej ponecháva v programe premiéry Dobre vedieť, ktoré sa jej začali v ostatnom čase dvíhať. Iba minulé leto pritom s reláciou už po predchádzajúcich prepadoch spadla do hlbokých podpriemerov. Tento týždeň, naopak, zaznamenala so šou doterajší rekord.

Šou Svadba na prvý pohľad prinesie nový typ zoznamovacej šou, kde páry dávajú dokopy experti. Televízia o novinke hovorí ako o sociálnom experimente. Do programu hľadala účastníkov vo veku od 25 do 40 rokov, ktorí si chcú skutočne nájsť životného partnera a nie je v ich záujme len sebaprezentácia v televízii. Informácie od účastníkov následne spracovával tím expertov, ktorý na základe údajov vytvoril páry, ktoré majú najväčšie predpoklady vo spoločnom vzťahu uspieť. Dvojice sa následne stretávajú po prvýkrát rovno pred televíznymi kamerami a na vlastnej svadbe. Spoznávať sa začínajú až počas svadobnej noci či svadobnej cesty. V originálnom formáte spoločne žijú osem týždňov, počas ktorých sa spoznávajú a následne sa rozhodnú, či chcú spolu ostať alebo sa rozviesť. Rozísť sa môžu kedykoľvek v priebehu nakrúcania.

Formár Married at First Sight sa teší popularite vo viacerých krajinách. V USA aktuálne beží už ôsma séria a potvrdená je aj deviata. V Austrálii ešte tento mesiac odštartuje šiesta séria, v Británii vlani bežala tretia sezóna. Formát poznajú aj v susednom Poľsku, kde vlani prebehla tretia séria, ale aj vo Francúzsku, Nemecku či Taliansku. Viac o novinke aj úspešnosti formátu, čo do párov, ktoré spoločne zotrvali aj po nakrúcaní, nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor