Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Telenovely

Markíza od pondelka škrtá nové epizódy Lásky na prenájom: Takýto je dôvod!

Markíza po dvoch rokoch opäť pristúpila k divácky nepopulárnemu kroku, premiérový turecký seriálový hit uprostred vysielania škrtá z dvoch častí za večer na jednu epizódu. Tentokrát z iného dôvodu.

Od tohto týždňa Markíza obmedzuje vysielanie najúspešnejšieho akvizičného seriálu tejto jari.

Na menšej Doma škrtá uvádzanie nových epizód premiérovej tureckej telenovely Láska na prenájom, ktorá sa od januára na ženskej stanici postarala o mimoriadny úspech a nové rekordy sledovanosti, vďaka ktorým dotiahla aj najsledovanejšie telenovely v histórii Doma.

Od pondelka 18. apríla však Markíza po vyše troch mesiacoch začne vysielanie Lásky na prenájom obmedzovať.

Miesto dvoch častí už bude uvádzať len po jednej premiérovej epizóde za večer od 20:30 do 21:30, a tak sa diváci do týždňa nedočkajú ôsmich nových dielov, ale len štyroch. Vo výsledku tak Doma za týždeň odvysiela len vyše jednu originálnu epizódu telenovely Sen Çal Kapımı, ktoré sa pre naše trhy delia na tri kratšie časti.

Markíza k podobnému kroku pristúpila už na jar 2020 s vtedajšou úspešnou telenovelou Cennet, ktorej zoškrtanie vysielania vzbudilo veľké divácke vášne.

Televízia to však vtedy podľa vlastných slov robila z dôvodu vypuknutia koronakrízy a obmedzenia dabingových výrob, rovnako však v tom čase vo veľkom škrtala všetok možný premiérový program z dôvodu mimoriadneho zastavenia kampaní klientov a dramatického prepadu reklamných príjmov, ktorý zasiahol celé mediálne odvetvie.

Prečo Markíza obmedzuje vysielanie Lásky na prenájom

Pri Láske na prenájom sú dôvody na jej obmedzenie iné.

Markíza sa, podľa všetkého, po mimoriadnom úspechu telenovely rozhodla seriál vo vysielaní Doma natiahnuť pre celý zvyšok jarnej sezóny.

Podľa prvých informácií mala Láska na prenájom ako hlavná telenovela Doma vyplniť vysielanie približne do polovice mája, takto sa do finále dostane až v júni.

Zároveň Markíza využije úspech Lásky na prenájom na rozbehnutie novej odľahčenej tureckej novinky, s ktorou sa pokúsi večerný úspech natiahnuť aj na celé leto.

Doma od 18. apríla štartuje Doma novú tureckú telenovelu S hlavou v oblakoch (Erkenci Kuş), ktorú bude vysielať vo dvojičke s Láskou na prenájom od pondelka do štvrtka o 21:30. Nová telenovela pobeží v dvoch častiach za sebou, Doma tak premiérovými seriálmi vyplní večer až do 23:30. Diváci stanice už v minulosti podobný krok kritizovali, keď pri rannom vstávaní vysielala Doma seriály pridlho do noci.

 


Všetko o telenovele S hlavou v oblakoch na Doma: Počet častí, postavy, epizódy, dej, herciČítajte →

Markíza bude mať k dispozícii opäť približne 150 epizód nového seriálu, s ktorým vyplní zároveň svoj hlavný letný program. Novinka S hlavou v oblakoch by jej mala vo vysielaní vydržať približne do konca augusta.

Rovnako ako Láska na prenájom či Láska na druhý pokus, aj nový seriál S hlavou v oblakoch bude postavený na základoch odľahčenejšieho seriálu, ktorý bude striedať dramatické situácie s komediálnymi prvkami.

Markíza sa tak bude spoliehať na podobnosť seriálov a podobného diváka, ktorého by si tak mohla udržať aj po finále Lásky na prenájom už pri rozbehnutej novinke S hlavou v oblakoch.

 

Čítať viac...
Nahor