Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza od marca s veľkými novinkami: Premiéry Hornej Dolnej v nový deň, v piatky a pondelky veľké seriálové ťaháky!

Televízia sa rozhodla v prípade Hornej Dolnej pre radikálny krok, od marca povolá viacero posíl.

Markíza sa túto jar rozhodla pre zmenu profilovania niektorých slotov. Už od marca naplno začne nová televízna sezóna, s ktorou televízny líder predstaví svoju vynovenú štruktúru. Zmeny pritom nastanú vo viacerých slotoch.

Prvýkrát od svojho štartu pravidelný pondelňajší slot opustí so svojimi premiérami Horná Dolná. Tá zatiaľ beží naďalej s reprízami v pondelky, no s nástupom novej série zmení vysielací deň. Markíza totiž plánuje presunúť nové časti Hornej Dolnej na štvrtky, konkrétne ich podľa najnovších programových plánov nasadí od štvrtka 1. marca. Po nej pokračuje s premiérami Dobre vedieť.

Markíza bude takto, zdá sa, kopírovať komediálne ladenie konkurenčnej Joj, ktorá ako v pondelky tak štvrtky uvádza s úspechom Inkognito. Relácii sa v posledných sezónach darí, vo štvrtky pritom dosiaľ Markíza nenašla dostatočnú konkurenciu a pravidelne s Joj prehráva. Od minulého roka sa štvrtky snažila ladiť krimi žánrom, nedarilo sa jej však ani s Rexom či aktuálnym Detektívom Dušom. Ten skončí po siedmich odvysielaných epizódach.

Televízny líder pritom bude chcieť zábavu zachovať aj v pondelky. Iba nedávno Markíza oficiálne oznámila, že bude pokračovať vo výrobe Susedov, ktorých druhá séria by mohla nadviazať hneď na desať odvysielaných častí prvej série. Televízia vo výrobe Susedov pokračuje kontinuálne.  Viaceré médiá navyše avizovali, že práve túto jar sa má svojho štartu dočkať dlhšie odkladaná komediálna novinka Kuchyňa. Seriál mala v pláne Markíza odštartovať už na jar aj na jeseň uplynulého roka, nakoniec si ho pošetrila. Už v tomto období pritom avizovala Kuchyňu práve na pondelky, vtedy ešte po Hornej Dolnej.

V priebehu tejto jari by pritom mohla Markíza vytiahnuť Kuchyňu po Susedoch, ktorí pre svoju krátku minutáž vypĺňajú čas len do 21:10. Televízia tak potrebuje silný program aj na zvyšok prime-time. Od konca februára navyše končí s reprízami Hornej Dolnej, ktoré v pondelky nadväzovali na Susedov. V pondelok 26. februára uvedie miesto nej premiéru českej komédie Muzzikanti.

Utorky majú naďalej na Markíze patriť ľudským príbehom. Ako sme už informovali, televízia mala pôvodne v pláne vrátiť vynovené O 10 rokov mladší už od utorka 27. februára, nástup v tento deň avizovala aj nová moderátorka programu, Mária Čírová. Nakoniec však návrat programu odloží minimálne o týždeň, platí to aj o nástupe novej šou o chudnutí Najväčší víťaz, od ktorej sa očakáva, že nahradí v programe Šťastný domov.

Veľkú zmenu podstúpia na Markíze piatkové večery.  Kým v ostatných sezónach patrili reality šou Farma, po dlhšom čase sa televízia opäť odhodlá vyrukovať v tento večer s novým seriálom. Posledne dopadol katastrofou jej pokus uviesť v tomto slote na jeseň 2014 nový seriál z lekárskeho prostredia Doktori.

Markíza aj teraz zacieli na ženského diváka, avšak s projektom, ktorý by mal mať potenciál pritiahnuť aj diváčky romantickej komédie Všetko alebo nič. V piatok 2. marca odštartuje novú romantickú sériu Milenky, ktorej príbeh sa bude točiť okolo štvorice hlavných hrdiniek, ktoré stvárnia Táňa Pauhofová, Gabriela Marcinková, Zuzana Norisová a Antónia Lišková. Televízia seriál nakrútila podľa britskej predlohy seriálu Mistress.

Milenkám vyhradila Markíza hodinový slot, potrvajú do 21:40. Joj aktuálne v piatky pokračuje vo vysielaní neúspešnej šou Veľký balík, Jednotka od apríla vráti do programu premiéry úspešného kvízu Čo ja viem. Po Milenkách budú nasledovať filmy, Markíza na prvý raz zaútočí aj v tomto pásme, keď premiérovo odvysiela ďalší ženský ťahák Magic Mike: Bez nohavíc 2.

Anotácia prvej časti Mileniek
Zoznamujeme sa so životom štyroch priateliek: Lekárka Kristína (Antónia Lišková) trpí stratou svojho milovaného a v jej živote sa objavuje jeho dospelý syn Tomáš (Noël Czuczor), ktorý pátra po otcovom tajomstve. Právnička Zuzana (Gabriela Marcinková) je šťastne vydatá, ale začína ju priťahovať jej kolega Filip (Marián Mitaš). Miša (Zuzana Norisová) dostane šek na výplatu poistky po manželovi, s ktorého záhadným zmiznutím sa stále nedokáže vyrovnať. Nezávislá Sandra (Táňa Pauhofová) sa zoznamuje s Jurajom (Marek Geišberg), ktorý má tesne pred svadbou s bohatou nevestou.

Čítať viac...
Nahor