Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza o Kukučke: Málo divákov nemala! Čo o 18-tej chystá na jar?

Televízia nechcela konkretizovať, či oľutovala stopnutie Chlapi neplačú.

Zásadným dôvodom medziročného poklesu Markízy na jeseň bola osemnásta hodina, ktorá bola pre televíziu mimoriadne bolestivá. Základ jesenného neúspechu položil seriál Kukučka, ktorý nezaujal divákov a dovolil sa vo veľkom rozbehnúť konkurenčnej novinke Moja mama varí lepšie ako tvoja.

Napriek tomu, že pre Kukučku bolo podľa zákulisných informácií v Markíze dusno a na istý čas bola dokonca paralyzovaná aj väčšina seriálovej výroby, televízia neúspech hodnotí striedmo. „Tak je to v televízii vždy. Úspech alebo neúspech nedokážete vopred odhadnúť. Projektom môžete len veriť alebo nie. Prinášajú sa nové veci a niektoré zafungujú lepšie, iné nie. Sledovanosť nestačila pre hlavnú stanicu, ale nie je to seriál, ktorý by mal málo divákov. Svoju cieľovú skupinu si našiel. Len to možno nie je ten divák, na ktorého by sme primárne cielili,“ povedala pre Aktuality.sk programová riaditeľka Markízy Silvia Majeská.

Seriál oslovil najviac cieľovú skupinu 55+, kde bol vysoko nadpriemerný. Markíza však cieli na divákov od 12 do 54 rokov. Naopak, mladých sa podarilo osloviť Joj s Mojou mamou.

Kukučka prišla do vysielania po tom, čo Markíza ukončila dvojročnú sériu Chlapi neplačú. Na otázku, či televízii spätne nie je ľúto, že seriál uzavrela, Majeská priamo odpovedať nechcela. Potvrdila, že s Chlapi neplačú bola Markíza spokojná až do konca: „Boli sme so seriálom Chlapi neplačú veľmi spokojní a sme radi, že sme ho dovysielali pri stále vysokej priazni divákov. Rozhodnúť o tom, kedy dlhodobý seriál ukončíte, je pre televíziu vždy to najťažšie. Samozrejme, keď má seriál vyslovene nízku sledovanosť, nie je čo riešiť, vtedy končí. Avšak potom sú situácie, kedy seriál ešte funguje dobre, ale treba zvážiť ďalší vývoj príbehu, resp. či je na čase dané dejové linky už uzavrieť. Takéto rozhodnutia ovplyvňuje viacero faktorov. A samozrejme, chceme prinášať aj nové projekty. Jedno a druhé spolu súvisia,“ pokračuje Majeská.

V prípade Búrlivého vína však správny čas na jeho ukončenie podľa televízie ešte neprišiel. Seriál pritom dosahuje podpriemerné výkony sledovanosti a podľa diváckych kritických reakcií seriál už dávnejšie dejovo vyhorel.

Napriek neúspechu na jeseň Markíza zmenu formátov o 18-tej neavizuje. Majeská v rozhovore potvrdila pokračovanie s Rodinnými a Susedskými prípadmi, v prípade Bez servítky spomenula len sériu s farmármi:Rozhodne počítame s Rodinnými či Susedskými prípadmi, ale vráti sa aj obľúbená relácia Bez servítky v špeciálnom vydaní so súťažiacimi z poslednej sezóny Farmy.“

Markíza však aj v ďalších týždňoch bude pokračovať s kuchárskou šou. Pripravila hneď niekoľko sérií s farmármi, variť nechá aj superstáristov. Nástup seriálov je tak zatiaľ v nedohľadne. V rámci Bez servítky môže vrátiť klasické epizódy, rovnako tak chce už na jar priniesť ďalšiu Farmu, ktorej môže zmeniť vysielací slot. Doteraz sa vysielala ako hlavný program o 20:30 alebo v druhom slote okolo 22:00.

Čítať viac...
Nahor