Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza neuspela s víkendovým filmom, Dvojičky si polepšili! Špeciálom Mojej mamy svedčia soboty

Lídrovi túto sezónu veľké filmové premiéry príliš nefungujú.

Access Joj sa v posledných týždňoch začal opäť javiť problematicky, keď v ňom začali klesať reprízové Dvojičky. Televízia sa tak od tohto týždňa rozhodla programovou zmenou vymeniť komediálny seriál s Talentom, pričom si pomohla v nábehu pre správy. Šou Česko Slovensko má talent najmä v druhej polovici rástla, priemerne vykázala podiel pod 19 %. Oslabila však Smotánku, ktorá sa dostala len nad 21 %. Kde Joj neuspela, bola repríza Dvojičiek vysunutá vyššie k pol piatej, prepadnúť sa mali až pod desiatku.

Dvojičky v premiére zato rástli. Po slabom minulom týždni stúpli nad sedem ratingov a ich podiel sa štveral ku 20-tke. Oproti piatku sa výrazne lepšie darilo špeciálu Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorého diváci potvrdzujú, že si ho pýtajú na sobotu. Blížil sa totiž k siedmim ratingom s podielom 20,5 %.

Markíze sa, naopak, nedarilo s premiérovým filmom Kontraband, ktorý sledovalo sedem percent divákov a podiel podliezol 21 %. Postupne ho kuchárska šou predbiehala až bola jednotkou trhu. Celkovo Markíze túto jeseň filmy veľké nadpriemery nehrajú.

Z menších staníc bola najvyššie Doma s Pilcherovkou Sila lásky a podielom nad 6 %, Plus sa nedarí s náročnejšími sobotnými filmami, keď Lincoln preliezol len 3 %. Blízko trojke sa dostával film Mocný Joe Young, pre Wauku to ale znamenalo úspech. Dajto bolo v prime-time opäť slabé s reprízami Farmy, keď sa hýbalo len medzi 2 – 3 %.

V súboji spravodajstiev ratingovo tesne vyhrali Noviny, v podieli sa prehupli cez 26 %, Televízne noviny atakovali 27 %. Joj na tom bola lepšie so športovým spravodajstvom aj servisom o počasí.

Čítať viac...
Nahor