Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza nakoniec končí s Doktormi v prime-time! Narýchlo robí ďalšie zmeny

AKTUALIZÁCIA. Televízny líder po neúspechu s Doktormi robí viacero zmien. Ešte cez víkend aj v pondelok pri tom plánoval zotrvať so seriálom v piatok o 20:30.

Doktori v prime-time končia. Markíza už od tohto týždňa vracia duel Farmy na piatky 20:30 a Doktorov zaraďuje až za reality šou o 22:20. Na sobotu sa vracajú filmy. Nakoniec tak televízia predsa len prichádza so zmenami a to napriek tomu, že vyše dva dni po neúspechu prvej časti Doktorov promovala seriál bez zmeny.

Líder tak rýchlo reaguje na neúspešný víkend, ktorý si spôsobila zbytočnými zmenami. Okrem návratu piatkového a sobotného prime-time do pôvodného stavu Markíza prekvapivo už 3. novembra odštartuje skeč šou Kredenc. Novú reláciu Dana Dangla plánuje vysielať v pondelky po Farme o 22:50. Reality šou tak bude musieť skrátiť, nakoľko v súčasnosti ju ťahá až za 23:00. Revolúcia sa v pondelky odsúva na 23:20.

————

Pôvodná správa

Aj keď prvá časť Doktorov neuspela, televízia hlavu nevešia. V jeho vysielaní vytrvá, po prvej časti sa môže tešiť z úspechu u starších ročníkov.

Markíza na túto jeseň pripravila pre divákov dve prekvapenia. Kým Chart Show odštartuje až o pár týždňov, Doktorov predstavila už ostatný piatok. Kým v cieľovke, na ktorú predáva televízia reklamu (12 – 54), seriál neuspel a získal len 6,5 % ratingu a podiel 18,5 %, v cieľovke 12+ bol lídrom.

V širokej skupine divákov, na ktorú cieli napríklad RTVS, prvú časť seriálu sledovalo podľa našich informácií 486-tis. Slovákov, čo znamená, že 275-tis. divákov bolo starších alebo malo 55 rokov. V 12+ novinka predčila aj Milujem Slovensko, ktoré sledovalo 401-tis. Slovákov. Doktori tak zaznamenali aspoň čiastočný úspech.

Markíza neskladá zbrane a Doktorom ešte dá šancu. Jej vyhliadky môžu byť pozitívnejšie, nakoľko Joj už neponúkne masívne promovanú kinopremiéru, ale reprízovú snímku Oceľová päsť. Dá sa očakávať, že ak seriál neprinesie výraznejšie zlepšenie, na piatok sa vráti duel Farmy a soboty zaplnia opäť filmy.

Čítať viac...
Nahor