Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza náhle zdvojila Zámenu manželiek, prvá časť jej však padla! Joj Group opäť vyhrala prime-time

Joj Group sa v prime-time opäť darilo, svoje víťazstvo zaznamenali všetky tri jej hlavné stanice, keď každá z nich porazila aspoň jeden kanál líderskej skupiny.

Markíza sa v utorok uchýlila k ďalšej programovej zmene, opäť zasiahla do utorňajšej a štvrtkovej večernej štruktúry. V nej sa od začiatku leta nedarí akvizičným seriálom, pričom tie televízia definitívne odsúva až za 23. hodinu. Včera sa Markíza náhle rozhodla pre zaradenie dvojporcie Zámeny manželiek, ktorú bude ťahať, pravdepodobne, až do príchodu Búrlivého vína. Krok jej síce priniesol zlepšenie po desiatej hodine, zopakoval sa však scenár z pondelka, keď jej hlavná šou o 20:30 prekvapivo spadla.

Prvá epizóda Zámeny manželiek sa totiž podľa našich informácií prepadla pod 20 %, čo je jej najhorší letný výsledok. Dosiaľ sa najčastejšie hýbala okolo úrovne 25 či 23 %. Až druhá časť Markíze vyšla, keď sa dostala nad 24 %, v nej však líder nasadzuje o jeden brejk menej. Joj po ukončení Kuriéra zaradila aj na utorky Vinárov, tí potvrdili pondelňajší pokles, keď sa dostali pod 18 %. Kosti uhrali nad 16 %, nasledujúce Taxi už dosiahlo totožný rating ako Škorpión, séria Joj zaznamenala podiel 16 %, odsunutý seriál Markízy do jeho pôvodného času, v ktorom štartoval, sa dostal nad 17 %. Naďalej sa mu tak nedarí.

So začiatkom večera bola z menších staníc na čele Plus, Kutyil uhral pod 7 %, rovnako si počínala snímka Terapia láskou. Mentalista na Dome obhájil pozíciu s výsledkom pod 6 %, čísla zo štartu si udržala aj Dila, keď s treťou a štvrtou časťou zaznamenala totožný rating 1,9 % s podielmi 7,1 a 10,5 %. Večer vôbec nevyšiel Dajto, s filmom Ľadovo ostrí sa dostalo na podiel len tesne nad 2 %, vyššie bola Wau s kriminálkami CSI Las Vegas a Dr. Dokonalý, ktoré sa hýbali medzi 2 – 3 %.

Joj Group po pondelku aj v utorok vyhrala v prime-time. Náskok na skupinu Markízy narástol na takmer dva podielové body. Celodenne si Markíza so svojimi stanicami drží odstup okolo 5 – 6 %. Svoje súkromné víťazstvo zaznamenala v prime-time každá z trojice hlavných staníc televíznej dvojky. Joj pokorila Markízu, Plus zas Domu, ktorá však dominovala medzi menšími stanicami celodenne a Wau celodenne aj večer predbehla Dajto, ktoré si vybralo svoj slabší deň.

K víťazstvu Joj v hlavnom vysielacom čase prispela najmä spravodajská hodina, nakoľko Vinári za Zámenou manželiek  zaostali. Najsledovanejším programom dňa sa stali Noviny, pričom v podieli uhrali až 31,5 %. Televíznym novinám sa nedarilo s podielom pod 31 %, na Noviny stratili takmer rating. Silné boli aj Krimi, ktoré sa dostali nad 27 %. TNkám veľmi nepomohol ani silný nábeh po Rodinných prípadoch, ktoré vyskočili až pod 29 %. Narozdiel od minulého leta sa im tak v tento rok v letnom accesse darí.

Čítať viac...
Nahor