Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza na Vianoce: Klasiky vytiahne už pred sviatkami, nasadí premiéry aj filmové istoty!

Televízia začne sviatočne ladiť program od začiatku vianočného týždňa.

Iba mesiac a pol ostáva do vianočných sviatkov, ktorých televízna podoba sa už začína črtať. Napriek tomu, že oproti prvým plánom sa definitívne štruktúry môžu zmeniť, veľa naznačujú, ako televízie svoj sviatočný program vyskladajú.

Markíza by mala na sviatočnú štruktúru začať prechádzať už od nástupu 51. týždňa, ktorý je označovaný ako vianočný. V pondelok a utorok ešte chce odvysielať Hornú Dolnú, neprekvapí vianočná časť premiérovaná v januári 2016, a taktiež Dobre vedieť. Pauzovať už ale bude Kredenc, rovnako tak by mala v stredu chýbať Chart Show. Oba zábavné programy vystriedajú filmy, ktoré od začiatku vianočného týždňa začnú zapĺňať prime-time Markízy. Prvou premiérou by mala byť snímka Dolphin Tale 2, prvú časť uvádzala Markíza pod názvom Najsilnejšie puto. Vo štvrtok 22. decembra chce líder odvysielať Princeznú so zlatou hviezdou, ďalšiu rozprávkovú klasiku, Pyšnú princeznú, uvedie hneď v piatok po 17. hodine. Po ôsmej zas plánuje odvysielať tradičnú komédiu S tebou mně baví svět, na ktorú majú nadviazať Pelíšky.

Na Štedrý deň staví Markíza bez prekvapenia na istotu. V priebehu dňa chce obmeniť výber rozprávok, tentoraz by mala ponuku otvoriť rozprávka Princ a večernica, nasledovať ju bude Nebojsa. V prvých plánoch ráta líder na Štedrý deň aj s filmovou Snehulienkou v hlavnej úlohe s Juliou Roberts, okolo 15. hodine to opäť skúsi s animákom, vlaňajší neúspešný výber v podobe Legendárnej partie má vystriedať Madagaskar 3. Od 17:00 už nastúpi klasika – Perinbaba, Tri oriešky pre Popolušku a pre vlaňajší úspech hlavnú večernú ponuku uzavrie Mrázik. Toho Markíza zaradením za Popolušku zachránila, v predchádzajúce roky sa začal výrazne prepadávať.

V ďalšie dni sa objavia v dennej ponuke lídra ďalšie klasické rozprávky ako Soľ nad zlato, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Popolvár najväčší na svete, Kráľ drozdia brada či Byl jednou jeden král, ktorá by mala miesto nájsť na 2. sviatok vianočný. V tento ráta Markíza na večer s premiérou rodinnej komédie Dovolenka za trest (Blended) s Adamom Sandlerom, v ďalšie dni chce opäť vytiahnuť fungujúce istoty Kameňák 4, Podfukári či Ostreľovač. Nábeh Televíznym novinám v posledný týždeň roka budú tvoriť okrem iného ďalšie filmové klasiky ako Pacho, hybský zbojník, Jak vytrhnout veľrybě stoličku alebo Jak dostat tatínka do polepšovny.

Doma svojím výberom neprekvapí, pokračovať bude v zavedenom modeli vysielania prevažne televíznych vianočných filmov. Pravidelne sa jej nedarí na Štedrý deň od podvečera, kedy na veľkých staniciach nastupujú najväčšie klasiky či rozprávková premiéra RTVS, problematický čas skúsi tentokrát vyriešiť až do neskoršieho večera maratónom Chart Show. Dajto bude mať taktiež svoj maratón, vlani uspelo s celodenným vysielaním Pod kupolou, na Štedrý deň, 1. aj 2. sviatok vianočný otočí od rána až do večera všetky tri série. V tieto dni večer po 20. hodine otvorí zakaždým klasická akčná filmová séria Rambo.

Čítať viac...
Nahor