Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza na Vianoce: Chýbajúcu Popolušku nahradí klasikou, sviatočný program odštartuje týždeň pred sviatkami!

Vianočný program Markízy ovplyvní balík nórskych filmov, ktorý pre tento rok získala, severské premiéry doplnia jej štruktúru vo viaceré dni.

Poldruha mesiaca ostáva do konca jesennej sezóny a nástupu tradičných sviatočných štruktúr. Televízie si ako obvykle na vianočné obdobie pošetrili viaceré klasiky aj filmové premiéry, ktoré uvedú najmä v trojicu sviatkov vianočných.

Markíza svoj jesenný program zavŕši týždeň pred Vianocami. Od pondelka 18. decembra už tradičné večerné nastavenie s Hornou Dolnou či Chart Show vystriedajú filmy, zväčša reprízové. V spomínaný pondelok miesto Hornej Dolnej televízia odvysiela Kameňák 5, ktorý doplní ešte premiéra Kredencu. V utorok miesto Šťastného domova odvysiela rovnako ako v tento deň pred rokom komédiu Prázdniny s Cameron Diaz a Kate Winslet. Oproti predošlým rokom zmení Markíza nastavenie v ďalšie predvianočné dni. Už v stredu 20. decembra a o 20:30 odvysiela klasickú českú komédiu Pelíšky, vo štvrtok zas zaradí na pol deviatu reprízu mimoriadne silnej minuloročnej vianočnej premiéry Dračia nevesta. Na piatok 22. decembra si Markíza pripravila film The Last King, premiéru nórskeho akčného dobrodružného filmu z roku 2016.

Už deň pred Štedrým dňom vytasí Markíza viacero klasík. V priebehu soboty, 23. decembra, má v pláne odvysielať rozprávku O statečném kováři, na ktorú nadviaže film Už sme tam? a o 15:30 klasická rozprávka Pyšná princezná. Podvečer televízia nasadzuje film Kúzelná opatrovateľa a večer ráta s legendárnou komédiou S tebou mně baví svět.

Nedeľu 24. decembra otvorí Markíza animovaným pásmom s Happy Feet a krátkymi vianočne ladenými filmami Shreka či Madagaskaru. Na poludnie uvedie rozprávku Nebojsa a rovnako ako vlani na Štedrý deň nebude chýbať filmová Snehulienka s Juliou Roberts. Po 15:30 Markíza uvedie pásmo klasických vianočných titulov, ktoré začne Princezná so zlatou hviezdou na čele, už tradične po 17:30 bude nasledovať Perinbaba a chýbajúce Tri oriešky pre Popolušku, ktoré vďaka žrebu českých filmov získala Joj, nahradí o 19:00 ruským Mrázikom. Počas predošlých sviatkov Mrázika nasadzovala až po Popoluške. V tomto čase tento rok uvedie premiéru nórskeho filmu Operation Artic z roku 2015.

1. sviatok vianočný začne Markíza filmom Legendárna partia a rozprávkou Popolvár najväčší na svete, pričom následne odvysiela ďalší film z balíka nórskych snímok Cesta za vianočnou hviezdou z roku 2012. O 15. hodine plánuje odvysielať slovenskú klasiku Soľ nad zlato, na ktorú podvečer nadviaže Kúzelná opatrovateľka 2. Až na 25. decembra si Markíza ponechá premiéru rozprávkového rodinného filmu Môj kamoš obor, ktorý sa v jej plánoch objavil už v septembri. Nakoniec sa stane jej najväčšou vianočnou premiérou, nakoľko práve v 1. sviatok vianočný o 20:30 Markíza pravidelne nasadzuje najsilnejšie tituly, s ktorými dokáže valcovať.

V 2. sviatok vianočný po rozprávke Kráľ Drozdia brada Markíza zreprízuje klasiky S tebou ma baví svet a Mrázika. Pomedzi filmy ešte vtesná komédiu Popoluška na snowboarde. Podvečer plánuje nasadiť klasiku Pacho, hybský zbojník a večer ráta s ďalšou premiérou, tento raz komédiou Ocko je doma (Daddy´s Home) z roku 2015.

Menšia stanica Doma sa už tradične na sviatočnú nôtu naladí výrazne skôr, vianočnými romantickými filmami zaplní celý svoj decembrový program. Pokračovať až do Vianoc však bude s vysielaním Nekonečnej lásky, uvádzať však bude po jednej časti. Doma na Štedrý deň plánuje odvysielať filmy Najkrajší darček, Princezná pod stromček, Posledné Vianoce alebo Navždy mladá, po 20. hodine ráta rovnako ako vlani s reprízovou Chart Show. Stanica Dajto už tento rok vynechá vianočný maratón Pod kupolou, ktorým vyriešila denný program vo viaceré dni, na 24. decembra chce uviesť filmy Krotitelia duchov a Krotitelia duchov 2,  Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa či na večer snímku Expendables: Nezničiteľní 2. Pán prsteňov vyplní poobedný program stanice aj v 1. a 2. sviatok vianočný.

Čítať viac...
Nahor