Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Sviatočné plány so zmenou: Markíza na Štedrý deň zabojuje, po prvýkrát vytiahne veľkú klasiku! Joj taktiež s prekvapením

Markíza oproti prvým sviatočným plánom upravila program, do prime-time pridala aj českú filmovú premiéru.

Do vianočných sviatkov ostáva necelý mesiac a televízie postupne definitívne kompletizujú svoje sviatočné štruktúry. Oproti svojim prvým predbežným plánom, ako už tradične, dolaďujú posledné detaily, pričom neraz pripravia aj prekvapenia.

Markíza sa svoj vianočný program rozhodla ešte posilniť. Voči prvým plánom vymieňa nórske filmy, ktoré pôvodne uvádzala v prime-time, keď na piatok 22. decembra, kedy ešte televízie budú chcieť zabrať, nasadzuje rodinný dobrodružný film Operácia Arktída. Pôvodne ho chcela odvysielať v podobnom čase na Štedrý deň.

Naň, naopak, presúva pôvodne v piatok avizovaný ďalší nórsky film Posledný kráľ severu. Odsúva ho však na 22. hodinu mimo hlavného vysielacieho času. Ten totiž Markíza na Štedrý deň posilní osvedčenou klasickou. Vôbec po prvýkrát totiž v tento deň uvedie legendárnu komédiu S tebou ma baví svet, s ktorou zabojuje proti Joj.

Tá premiérovo na svojej obrazovke odvysiela pravidelne najsledovanejší vianočný program Tri oriešky pre Popolušku, Markíza ich prekryje Mrázikom. Nasadzuje ho už o 18:30, po minulé roky vypĺňal čas okolo 20:15. Tam vyťahuje televízia práve S tebou ma baví svet. Markíza tak odvysiela rovno pásmo klasík, odštartuje ho Princeznou so zlatou hviezdou, na ktorú nadviaže Perinbaba.

Zmena vo vysielaní komédie s Júliusom Satinským či Zdenou Studenkovou prináša nový program aj na sobotu 23. decembra. Tam totiž Markíza presunie českú premiéru Pohádky pro Emu (titulná foto), ktorú rovnako plánovala odvysielať na Štedrý deň, ale až v neskoršom pásme okolo 22:30.

Štedrý deň na Markíze (24.12.2017)
9:30 – 11:30 pásmo krátkych filmov rozprávok Shrek, Madagaskar, Kocúr v čižmách, Ako vycvičiť draka, Kung Fu Panda
11:40 Nebojsa
13:15 Snehulienka
15:20 Princezna se zlatou hvězdou
16:40 Perinbaba
18:30 Mrázik
20:15 S tebou mě baví svět
22:00 Posledný kráľ severu (premiéra)
24:00 Chlap na roztrhanie

Joj oproti prvým plánom upravuje program Štedrého dňa len mierne. Ako už tradične budú v jej programe prevažovať animované rozprávky, pričom sa jej na december podarilo získať najnovší špeciál k Ľadovému kráľovstvu – Vianoce s Olafom (Olaf’s Frozen Adventure). Kým do kín sa dostane až budúci rok, Joj ho premiérovo nasadí už na Mikuláša v stredu 6. decembra o 20:30 pred Našich. Polhodinový špeciál plánuje uviesť aj na Štedrý deň. Spolu s ním nebudú chýbať ani Snehová kráľovná, Doba ľadová, Na vlásku či Ľadové kráľovstvo.

Prekvapenie si televízia pripravila na neskorší večer, kedy na 22:20 nasadzuje kino dokument IMT Smile a Lúčnica – Made in Slovakia. Po prvýkrát tak zmení žáner a nebude tento čas obsadzovať filmami. Joj v minulosti v tomto pásme zafungovali akčné filmy, od tohto času ho tak ladila skôr dramaticky. Vlani tu odvysielala premiérovú romantickú drámu Zostaň so mnou.

Štedrý deň na Joj (24.12.2017)
08:40 Niko 2
09:50 Tretí princ
11:15 Ľadové kráľovstvo: Vianoce s Olafom
11:40 Snehová kráľovná
12:55 Na vlásku
14:25 „O princezně Jasněnce a létajícím ševci“
15:50 Doba ľadová
17:00 Doba ľadová: Mamutie Vianoce
17:25 Ľadové kráľovstvo
19:00 Tri oriešky pre Popolušku
20:25 Sám doma 2: Stratený v New Yorku
22:20 IMT Smile a Lúčnica – Made in Slovakia (premiéra)
00:05 Základ rodiny

Program ďalších predvianočných dní

Pondelok 18. december
Markíza: Horná Dolná, Kredenc (premiéra)
Joj: Inkognito (premiéra)

Utorok 19. december
Markíza: Prázdniny (komédia, 2006)
Joj: Nikto nie je dokonalý – Vianoce (premiéra)

Streda 20. december
Markíza: Pelíšky, Muži v náději
Joj: Naši – Vianoce u Rodinovcov

Štvrtok 21. december
Markíza: Dračia nevesta, Navždy mladá (romantický film, 2015)
Joj: Inkognito – Vianoce (premiéra)

Piatok 22. december
Markíza: Operácia Arktída (premiéra), Lúpež po taliansky
Joj: Všetko, čo mám rád – Vianoce (premiéra)

Sobota 23. december
Markíza: Pohádky pro Emu (premiéra), Posledné Vianoce (komédia, 2006)
Joj: Sám doma, Nič nás nerozdelí

Čítať viac...
Nahor