Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza na poslednú chvíľu rozhodla: Koleso šťastia po dlhom váhaní sťahuje z vysielania!

Mimoriadne neúspešná šou od tohto týždňa zmizne z podvečera.

Nová podoba legendárneho programu sa Markíze nepodarila a jej návrat na obrazovky od tohto roka pre ňu znamenal katastrofu. Koleso šťastia sa v prvé januárové týždne hýbalo len okolo hlboko podpriemernej úrovne 10 – 11 % a potápalo aj Televízne noviny, ktoré prehlbovali svoje minimá.

Dnes, od pondelka 23.1.2017, už Markíza vo vysielaní Kolesa šťastia pokračovať nebude. Televízia nasadila do vysielania upútavku, prostredníctvom ktorej promuje oddnes na podvečery Susedské prípady. Avizuje pritom premiérové diely. Posledne jej nové časti tejto scripted série v tomto čase zafungovali, nasadila ich na prelom jari a leta po skončení Búrlivého vína minulý rok.

Rozhodnutie vytiahnuť premiéry Susedských prípadov a skoncovať s Kolesom šťastia prišlo v Markíze na poslednú chvíľu. Ešte cez víkend promovala na pondelňajší podvečer Koleso šťastia. Televízia v ňom chcela pokračovať aj ďalšie týždne, avizovala ho ešte aj vo februári. Od dnešného dňa tak budú scripted série Rodinné a Susedské prípady v programe Markízy až šesťkrát, v utorky dokonca 7-krát.

Situácia v accesse sa tak mení. Markíza bude v najbližších dňoch očakávať značný nárast výkonov, v ostatných dňoch o 18. hodine padala aj na pozíciu trhovej trojky. Na jej úkor vedela vyskočiť Jednotka s 5 proti 5, vysoko sa dostávala aj šou Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielmi okolo 21 – 24 %. Zlepšenie výkonu bude Markíza čakať aj od Televíznych novín. Na tie sa minulý týždeň mimoriadne dotiahli Správy RTVS, Noviny im zas výrazne odskočili. Viac v tomto článku.

Zmenu robí Markíza od pondelka aj na menšej stanici Doma. Tam vôbec nefunguje silno promovaná orientálna telenovelová novinka Sandhya, ktorú síce ponecháva od 18:30, skracuje jej trvanie a na 19:30 vracia kriminálku. Nasadzuje opäť Mentalistu.

Čítať viac...
Nahor