Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza na jeseň aj s tajnou novinkou Baby Boom: Natočí prvé okamihy narodenia dieťaťa! (ukážka)

Televízia potichu zrealizovala ďalší projekt, ktorým chce posilniť novú sezónu.

Markíza na jeseň vytasí aj dokumentárnu novinku. Po vzore Veľkej Británie pripravuje doku sériu Baby Boom, ktorá bude zachytávať zrod nového života, puto medzi matkou či otcom a dieťaťom a tiež ďalšie okamihy, ktoré sa budú odohrávať v nemocnici.

„Baby boom je o emóciách, šťastí a o pute medzi rodičom a dieťaťom. Usilujeme zachytiť okamih prvého pohľadu na dieťa, ukázať, čo rodič cíti. Keď vidíte pohľad matky na dieťa alebo keď sa otec dozvie, že už je jeho potomok na svete. Keď aj silní muži podľahnú emócii. Je to nádherný a neopakovateľný moment,“ povedal o projekte riaditeľ Centra výroby TV Markíza Gabi Popescu.

Baby Boom má priniesť reálny pohľad na udalosti pri pôrode a zároveň bude rozprávať aj príbehy jednotlivých aktérov a prinášať „dramatické, emocionálne či vtipné momenty, ktoré súvisia s narodením dieťaťa, či už očami budúcich rodičov a ich priateľov, alebo z pohľadu profesionálnej práce nemocničného personálu“. Projekt sa natáča v Galante v pôrodnici Svet zdravia.

Doku novinka vychádza z britského formátu One Born Every Minute, ktorý vznikol v roku 2010. Názov vybrala Markíza po vzore Francúzska či Izraela, kde sa projekt taktiež dočkal realizácie. Televízia si ho poistila už dávnejšie, detaily však doteraz nezverejňovala. Prvá séria originálu One Born Every Minute získala ocenenie BAFTA za najlepšiu skutočnú sériu.

Prvý diel One Born Every Minute

Čítať viac...
Nahor