Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Fooor bude vysielať len do konca roka! Markíza stanicu ruší!

Informácie, ktoré sme prinášali v uplynulých dňoch a týždňoch sa potvrdili. Deň potom, čo CME zverejnila zlé ekonomické výsledky skupiny,  Markíza potvrdila koniec stanice Fooor. Pre portál Omediach.com to priznala hovorkyňa televízie Tatiana Tóthová. „Sme presvedčení, že je lepšie mať popri Markíze dve silnejšie ako tri menšie stanice, a to ako z ekonomického hľadiska, tak aj z pohľadu pozicioningu skupiny,“ povedala pre Omédiách.com hovorkyňa televízie. Ešte nedávno však informácie o konci stanice popierala.

Čítajte aj: Hospodárenie CME považuje nový majiteľ za neprijateľné!

Pôvodná správa:

Markíza možný koniec Foooru popierala, teraz komunikáciu zmenila.

Informácie o možnom ukončení vysielania stanice Fooor, ktoré ako prvý priniesol náš portál, potvrdzujú aj ďalšie zdroje a dokonca aj zmenená rétorika Markízy.

Náš portál niekoľkokrát načrtol jednu z možných alternatív na šetrenie a škrty, ktoré bude realizovať nový majiteľ CME a teda aj Markízy. Nový šéf Markíza Group Matthias Settele má pred sebou neľahkú úlohu. Znížiť zadĺženie skupiny. Podobná situácie je aj v českej Nove, kde sa škrty dotknú možno aj práv na vysielanie olympijskeho hokejového turnaja a zredukovaním relácií – napríklad aj ukončením výroby pomerne úspešného seriálu Gympl. Markíza by program nerada zoškrtala, úplne sa tomu však nevyhne. Jedným z riešení, ktoré by ušetrili nemalé finančné prostriedky, je zrušenie stanice Fooor. Nedávne programové zmeny, ktoré uskutočnil už nový šéf Markízy, to aj naznačovali. Oficiálne to však Markíza poprela.

[quote]„Rozhodli sme sa posilniť niektoré časové sloty na Doma a Dajto, ale to v žiadnom prípade neznamená oslabenie FOOOR-u. Ten naďalej ponúka v podobe dvojslotov obľúbené formáty ako napríklad Partička a Rodina Adamsovcov,“ tvrdila len nedávno hovorkyňa Markízy Tatiana Tóthová[/quote]

Situácia sa však zmenila a včera Markíza poskytla už iné stanovisko:

[quote]„Zvažujeme niekoľko alternatív, ale momentálne je pre nás prioritou posilnenie Doma a Dajto,“ zmenila rétoriku pri otázkach okolo stanice Fooor hovorkyňa Tatiana Tóthová.[/quote]

Ukazuje sa, že šetriť sa predsa len musí. A ak si chce Markíza vo vysielaní zachovať oba úspešné seriály Búrlivé víno a Chlapi neplačú , ak chce vysielať finančne náročný projekt olympijského hokejového turnaja a divákovi ponúknuť aj nové programy a veľké show, musí šetriť niekde inde. A zrušenie stanice, ktorá dosahuje len približne 1,5%-ný podiel na trhu, sa ukazuje ako jedno z efektívnych riešení.

Definitívne rozhodutie by malo padnúť v najbližších dňoch. Neoficiálne informácie priamo z Markízy hovoria o tom, že v televízii sa už šetrí na personálnych nákladoch. Škrty v prevádzkových nákladoch sú tiež nevyhnutné. Ide o ozdravujúci proces, ktorý môže skupine Markíza i Nova prospieť. Televízie sa potrebujú dostať zo zadĺženia. A majiteľ by chcel v budúcom roku opäť vidieť zisk, nakoľko do kúpy skupiny CME inestoval nemalé prostriedky. Tvrdohlavé popieranie tejto skutočnosti najmä televíziou Markíza je tak úplne zbytočné. Súvisí však zrejme s práve začínajúcimi rokovaniami s mediálnymi agentúrami pre kampane na rok 2014, kde Markíza nechce pôsobiť ako televízia, ktorá bude rušiť relácie. V druhej polovici roka 2013 si Markíza polepšila na sledovanosti a chcela by to, samozrejme, využiť pri rokovaniach o cenách a objemoch reklamy. Aktuálne vysoké zadĺženie skupiny a komunikácia možných škrtov v programe tak v tejto situácii nie je najvhodnejšia.

Čítajte aj: Nový šéf Markízy pokračuje v programových zmenách! Zasiahnu Doma, Dajto aj Fooor!

Foto: Markiza.sk

 

Čítať viac...
Nahor