Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza môže na Extrémne premeny nadviazať už túto jar! Odhalená hlavná tvár novinky o chudnutí

Po jesennom úspechu Extrémnych premien sa Markíza rozhodla pokračovať v televíznom chudnutí aj tento rok, vzhľadom na náročnú prípravu Extrémnych premien prinesie iný typ formátu.

Markíza na nič nečaká. Ešte v novembri minulého roka po veľkom úspechu slovenskej verzie Extrémnych premien ohlásila nábor do novej šou o chudnutí, s ktorou sa pokúsi nadviazať na úspech svetovo úspešného formátu. Urobila tak napriek tomu, že sa bez váhania rozhodla ešte na jeseň spustiť prípravu druhej série Extrémnych premien, no ich výroba a celková príprava potrvá viac ako rok, pričom v televíznom chudnutí chce pokračovať už v tomto roku.

Televízia oznámila prípravu šou Najväčší víťaz, ktorú už slovenskí diváci poznajú aj pod názvom Supertelo. Vysielala ju v roku 2006 Slovenská televízia. Ide o licencovaný formát The Biggest Loser, ktorý sa v Amerike dožil až 17 sezón, úspech má napríklad aj v Austrálii, kde vlani bežala jedenásta séria, alebo aj na Ukrajine, kde prebehlo osem sérií.

Markíza prvú vlastnú sériu tejto šou vo veľkom pripravuje. Dá sa pritom očakávať, že ju bude chcieť zaradiť už do tejto jarnej sezóny. Kým v prípade Extrémnych premien je vždy hlavnou tvárou šou tréner, ktorý sprevádza účastníkov náročným chudnutím, Najväčší víťaz bude mať svojho moderátora. Markíza siahla po rádiovej spíkerke Monike Zázrivcovej, ktorá je už dvanásť rokov súčasťou Rádia Expres, dlhodobo moderuje popoludňajšie vysielanie. Známa je jej účasť v prvej sérii Slovensko hľadá Superstar, kde sa však ďaleko neprebojovala.

Markíza aktuálne intenzívne vyberá na základe kastingov účastníkov do šou, ktorí opustia svoje domovy a vydajú sa na trojmesačný kemp, kde budú chudnúť pod dohľadom trénerov. Účastníci sa tak budú pasovať s inými podmienkami ako tí z Extrémnych premien, ktorí svoju premenu absolvovali v prirodzenom domácom prostredí.

„Jednu kategóriu tvoria ľudia, ktorí si uvedomujú, že ich zdravotné problémy bezprostredne súvisia s nadváhou. Ďalším zase nadváha bráni v kariérnom postupe, v zaujímavejšej práci, alebo v ceste za lepším zárobkom. Nemálo je takých, ktorí chcú začať nový život. Veria, že s novou váhou stretnú novú partnerku či partnera. Samozrejme, je veľa ľudí, ktorým váha bráni v aktivitách s vlastnými deťmi. Hlásia sa aj mladé ženy, ktoré chcú bábätko, ale ich súčasná váha je závažnou prekážkou,“ povedala k účastníkom kastingu Andrea Žbodáková, zodpovedná za výber súťažiacich do šou Najväčší víťaz.

Čítať viac...
Nahor