Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza môže mať poriadne nabitú jeseň: Do hlavnej sezóny už bude mať pripravený svoj veľký tromf!

Televízia sa bude môcť v jesennej sezóne spoľahnúť na všetky formáty, ktoré ju v predošlých dvoch rokoch najviac potiahli.

Napriek letnej prestávke si televízie oddych môžu dopriať iba ťažko. Dva mesiace ostávajú do postupného nástupu najdôležitejšej časti roka, do ktorej pripravujú svoje najväčšie highlighty.

Markíza sa po kríze začiatkom roka 2017 dostala postupne späť na koňa, pričom do nadchádzajúcej jesene bude mať pripravené prakticky všetky projekty, ktoré ju zo zlej situácie vytiahli späť nahor. Potvrdené je nasadenie druhej série Sestričiek, pokračovanie podvečerného hitu Oteckovia, hlavnej šou Tvoja tvár znie povedome aj novej série Susedov, zároveň pripravuje už jedenásty ročník reality šou Farma. Nevynechá ani Hornú Dolnú a počítať bude môcť tiež s nasadením zábavných šou Dobre vedieť či Chart Show, ktoré sa jej v ostatnom čase nadýchli. Vylúčená nie je ani príprava nových vydaní Dvaja na jedného.

Zároveň bude mať Markíza k dispozícii nové časti svojho veľkého tromfu, ktorý ju potiahol v prime-time na jeseň 2017. Vtedy jej ešte napriek výraznému pritlačeniu na pílu nevyšiel program podľa predstáv, kedy jej očakávania nenaplnili ťaháky Rex či Let´s Dance.

Naopak, najväčším úspechom sa skončilo nasadenie lokálnej slovenskej verzie svetovej šou Extrémne premeny, s ktorou však pre náročnosť výroby nemohla kontinuálne pokračovať. Nasledovnú jar síce vyskúšala narýchlo pripravenú alternatívu o chudnutí Najväčší víťaz, úspechom však neskončila.

Po necelých dvoch rokoch príprav už však Markíza s novými časťami Extrémnych premien môže počítať. Televízia by podľa našich informácií mala mať pripravených minimálne osem príbehov, pričom zháňať mala aj ďalších účastníkov.

Televíziu by tak najbližšiu jeseň v prime-time mohla potiahnuť aj táto šou, čím by tak hlavný vysielací čas vyskladala všetkými svojimi najsilnejšími zbraňami. Už iba teraz by jej vykryli šesť večerov, ak by oddychovať nechala pravidelnú Chart Show a na 20:30 by opäť vytiahla Duely Farmy. Dobre vedieť Markíza túto jar okrem hlavného času uvádzala aj po Hornej Dolnej, spravidla však s výrazne slabším výkonom ako v utorky o 20:30.

Dá sa pritom rovnako očakávať, že Markíza bude chcieť do novej sezóny vstúpiť aj s televíznou novinkou. Pripravených v zálohe ich má už niekoľko, z najväčších programov už na jar mala uviesť veľkú šou Svadba na prvý pohľad, nakoniec ju odložila, na leto zas mala vytiahnuť lokálnu verziu šou Šéf v utajení, aj v tomto prípade sa rozhodla formát nenasadiť a ponechať na neskôr. Navyše pripravuje vlastnú verziu Farmár hľadá ženu pod názvom Láska na vidieku a hovorí sa už aj o príprave ďalšieho nového seriálu.

Čítať viac...
Nahor