Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza mení program: Presúva správy, futbal nahradí komédia! Rozpis všetkých osemfinále Eura

Markíza reaguje na úspech Slovenska na futbalovom Eure, prinášame rozpis všetkých osemfinálových stretnutí aj s prehľadom televíznych staníc.

Futbalová horúčka je na Markíze v plnom prúde.

Ďalší športový sviatok ME vo futbale sa aktuálne dostáva do svojej druhej polovice a po skupinovej fáze príde na rad „rýchla smrť“ a vyraďovací play-off formát, do ktorého sa zapojí 16 najúspešnejších tímov turnaja.

Už túto sobotu sa na Eure začnú osemfinálové boje, ktoré budú prebiehať štyri dni. Ich súčasťou bude v tomto ročníku Eura aj Slovensko, ktoré sa postaví jednému z najväčších favoritov Anglicku.

Víkendová zmena programu

Markíza pritom na postup slovenskej reprezentácie do play-off musela po rozlosovaní osemfinálových dvojíc programovo reagovať.

Zápasy osemfinále sú v priebehu štyroch dní naplánované v dvoch časoch – duely o 18. hodine malo odvysielať Dajto, stretnutia začínajúce o 21. hodine plánovala vysielať hlavná Markíza. Rovnako si stanice majú rozhodiť aj štvrťfinálové súboje, semifinále a finále už pôjde iba na Markíze.

Hlavná Markíza však zároveň vysiela všetky zápasy Slovenska, pričom náš osemfinálový zápas pripadol práve na podvečerný čas o 18:00.

Televízny líder tak podľa očakávaní zasiahol do svojho programu a v nedeľu 30. júna presúva duel Slovenska s Anglickom začínajúci o 18. hodine z Dajto na Markízu.

Naopak, z Markízy sa zas na Dajto v rovnaký deň presunie večerný zápas Španielska s ďalším prekvapivým postupujúcim do vyraďovacej fázy Gruzínskom. Markíza po 21. hodine odvysiela namiesto plánovaného futbalu reprízovú komédiu My sme Millerovci.

Nedeľná zmena programu si vyžiada zrušenie podvečernej reprízy komediálneho seriálu Horná Dolná a taktiež nepopulárny zásah do spravodajského vysielania televízie.

Televízne noviny presunie

Po tretí raz v krátkom čase tak Markíza neodvysiela v tradičnom čase o 19:00 Televízne noviny, ktoré sú momentálne najsledovanejšou spravodajskou reláciou na trhu.

V nedeľu 30. júna ich zaradí netradične už o 17:00, a teda v čase, kedy cez víkend správy nevysiela. Zároveň plánuje večerný spravodajský prehľad až po futbalovom zápase so začiatkom okolo 20:25, pričom Televíznym novinám výrazne skráti ich minutáž.

Napríklad túto stredu, kedy museli Televízne noviny dať prednosť duelu Slovenska proti Rumunsku v základnej skupine Eura, bola ich stopáž s vysielaním po zápase skrátená iba na približne 10 minút. Bežne mávajú čistý čas okolo 50 minút.

Aj počas konania podvečerného futbalu sa ale Markíza snaží umiestniť okolo 19. hodiny aspoň krátky prehľad správ.

Urobila tak v prestávke medzi polčasmi práve túto stredu. Nevyšlo jej však avízo na neskôr vysielané skrátené Televízne noviny – v grafike ponechala tradičný čas 19:00, v skutočnosti sa vysielali pred 20:30.

Správy musela v máji počas Majstrovstiev sveta v hokeji obetovať aj konkurenčná Jojka.

Tá taktiež na hlavnú stanicu umiestňovala slovenské zápasy, pre ktoré sa do programu nevošli Krimi. Joj ich ale odvysielala v klasickom čase o 19-tej, diváci si ich však našli iba na spravodajskej stanici JOJ 24. Nosnú spravodajskú reláciu Noviny už v ich klasickom čase o 19:30 vysielala v klasickom režime na oboch staniciach súčasne.

Všetky osemfinálové zápasy Euro 2024

SOBOTA 29. jún 2024
Švajčiarsko – Taliansko 18:00
Nemecko – Dánsko 21:00
NEDEĽA 30. jún 2024
Anglicko – Slovensko 18:00
Španielsko – Gruzínsko 21:00
PONDELOK 1. júl 2024
Francúzsko – Belgicko 18:00
Portugalsko – Slovinsko 21:00
UTOROK 2. júl 2024
Rumunsko – Holandsko 18:00
Rakúsko – Turecko 21:00
Čítať viac...
Nahor