Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza mení plány, finále Farmy odvysiela v iný deň

Reality show Farma mala končiť v sobotu 14. decembra, Markíza sa však rozhodla plán zmeniť. JOJ avizuje na 15. decembra vysielanie projektu Srdce pre deti, Markíza sa rozhodla finále svojej reality show presunúť na nedeľu a nasadiť ju proti charitatívnemu projektu svojej konkurencie. V pôvodných plánoch chcela Markíza, podľa našich informácií, v nedeľu 15. decembra vysielať akčný film, ten presunie na sobotu.

Dôvod prečo k tejto zmene dôjde, nepoznáme. Nedeľa môže priniesť viac divákov a finále Farmy môže viac oslabiť charitatívny projekt konkurencie, ktorý je závislý na počte divákov, pretože zbiera peniaze. Finále Farmy má logicky väčší divácky potenciál ako charita. Markíza zmenila klasické nasadenie Farmy aj týždeň predtým, keď semifinále odvysiela nie v sobotu, ale v nedeľu 8. decembra proti finále talentovej show konkurenčnej JOJ – Česko Slovensko má talent.

Či na túto situáciu zareaguje konkurenčná TV JOJ zatiaľ nevieme. Zisťujeme ďalšie informácie. JOJ ukončí svoju reality show Vyvolení Dom snov už 30. novembra, kedy diváci spoznajú majiteľa nového domu, ktorý si súťažiaci svojpomocne stavali. Vyvolení Dom snov televízii nepriniesli uspokojivé výsledky, tá show presunula do neskorých večerných hodín a reprízy vysiela na Plus cez víkend počas dňa. Farma je v sledovanosti úspešnejšia, napriek tomu, že má najmenej divákov spomedzi doterajších ročníkov. Napriek tomu, že tomuto typu reality show diváci skôr ubúdajú a už nedokáže lámať rekordy, nový šéf Markízy Mattias Settele sa v jednom z rozhovorov zmienil, že Farmu považuje za úspešnú a na Markíze možno bude pokračovať. Šetriť sa bude zrejme na inom.

foto: markiza.sk

Čítať viac...
Nahor