Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza mala s DVB-T problém už pred časom: Menšie kanály vôbec zaradiť nechcela!

Televízny líder od 1. mája 2015 neponúka Dajto v DVB-T, do celoplošného multiplexu sa stanica vôbec nemusela dostať.

Menšie stanice do DVB-T Markíza ani nechcela. Pred vyše dvomi rokmi, kedy sa len rokovalo o vstupe Dajto a už zrušenej stanice Fooor do celoplošného multiplexu, sa televízna jednotka nechala počuť, že pri svojich menších kanáloch staví na inú stratégiu. Preferovať budeme káblovú a satelitnú retransmisiu,“ povedal v januári 2013 pre Živé.sk PR manažér Markízy Lukáš Kočišek. Dôvodom mal byť nesúhlas Markízy s podmienkami Towercomu pre šírenie spomínaných kanálov. „Dôvodmi sú vysoká cena za terestriálne vysielanie nastavená spoločnosťou Towercom a veľmi nízky podiel domácností prijímajúcich TV signál prostredníctvom DVB-T,“ uviedol Kočišek.

Markíza v tom čase hovorila o menej ako 10 % domácností, ktoré prijímajú televíziu cez DVB-T, Towercom sa pri oficiálnom potvrdení ukončia šírenia Dajto nechal počuť, že v súčasnosti ide o takmer 33 % domácností. V priebehu dvoch rokov sa rozšírila ponuka voľne dostupných kanálov napríklad o TA3, Wau či Senzi, k zvýšeniu záujmu o prijímanie televízneho signálu cez anténu prispelo aj uvedenie rozšíreného plateného balíka programov Plustelka.

Kým koncom januára Markíza zamietla zaradenie Dajto aj Fooor do DVB-T, o rovné dva mesiace už opäť o ich nasadení do voľne šíreného multiplexu rokovala a nakoniec ich od 24. apríla 2013 aj zaradila. Towercom tak poupravil svoje podmienky, no tie sa, podľa všetkého, opäť zmenili pri debatách o novej zmluve platnej od 1. mája 2015.

Portál Mediaboom.sk vás však informoval o dvojici dôvodov, pre ktoré mohlo Dajto v DVB-T skončiť. Nemuselo tak ísť len o nedohodnutie sa s Towercomom na podmienkach v 1. multiplexe, ktorý je verejne dostupný.

Čítať viac...
Nahor