Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza má problém: Búrlivé víno opäť pokorila Joj, Divoké kone lídrom!

Už v piatok sa Joj dostala pred Búrlivé víno s filmom, hneď v pondelok na úspech nadväzuje s denným seriálom.

Víťazstiev Divokých koní nad Búrlivým vínom pomalým tempom pribúda. Posledne hlavný seriál Joj pokoril ešte pred rokom suverénne najsledovanejší seriál na Slovensku v apríli a o necelý mesiac sa situácia opakuje.

Divoké kone vyhrali súboj podľa našich informácií s ratingom 7,6 % a podielom 22,4 %. Búrlivé víno zaostalo za svojou tohtoročnou bežnou hranicou (okolo 8,5 %) o jeden rating s výkonom 7,3 % a podielom 21,8 %. Seriál Markízy stráca pevnú pôdu pod nohami od polovice apríla, najvýraznejšie padá v záveroch týždňa. Veľkým prekvapením skončil aj ostatný piatkový súboj seriálu s reprízou filmu Joj Janko a Marienka: Lovci čarodejníc, kedy bola televízna dvojka jasnou jednotkou.

Sledovanosť aj v pondelok ovplyvňoval hokej, súboj Švédov s Francúzmi dosiahol podiely od 8 pod 13 % (12 – 54). Oveľa väčšiu pozornosť pútal popoludňajší duel Bielorusov s Fínmi, ktorý ešte udržal napriek dramatickému záveru slovenské nádeje na štvrťfinále. Záverečná časť duelu s predĺžením a nájazdmi sa vyšplhala až na podiel blízky 35 %. Prvé dve tretiny sa hýbali okolo 18 a 24 % (12 – 54).

Líder si chuť napravil s nasledujúcim Kredencom, na priemer stanice ale nedosiahol. Skeč šou uhrala share nad 22 % s ratingom takmer 7 %. Panelák strácal s podielom 15,5 %.

Z menších staníc bola večer najsilnejšia Plus. Profesionáli uhrali podiel 6 %, kriminálky CSI prekročili 5 a blížili sa k 7 %. Mentalista Domy uhral rovnako share nad 5 %, Zakázaná láska sa hýbala pod 5 a s neskoršou druhou časťou nad 8 %. Top Gun na Dajto sa blížil k 4 %.

Čítať viac...
Nahor