Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza má otvorené viaceré šou, na jeseň definitívne ťahákom štvrtá séria Tvoja tvár znie povedome!

Tri ročníky po úspechu prvej série odvysielala Markíza v troch sezónach za sebou.

Nielen na Joj ale aj na Markízu sa túto jeseň vráti jeden z najúspešnejších programov ich súčasnej histórie. Kým televízia z Koliby potvrdila prípravy siedmeho ročníka Česko Slovensko má talent, Markíza po čase opäť ráta s celebritou talentovou šou Tvoja tvár znie povedome.

Pre televízneho lídra znamenalo uvedenie formátu na Slovensku mimoriadny úspech. Prvá séria jej na jar 2016 priniesla vysoké výkony sledovanosti, neraz na úrovni podielovej 40-tky. Ratingovým rekordom sa stal výkon 16,6 %, ktorý dosiahla hneď dvakrát, a to aj vo finále, kedy zároveň zaznamenala najlepší podiel série až 48,6 %. Druhú sezónu spustila televízia hneď na jeseň, vysielala sa už v priamej konkurencii Česko Slovensko má talent. Oba formáty si sčasti brali divákov a oproti predošlým sériám klesli. Tvoja tvár medzi sériami prišla o približne 4 ratingy, jej priemer sa zastavil na úrovni 10,5 %. Tretia séria na jar 2017 klesla ešte viac, zaznamenala priemer okolo úrovne deviatich ratingov.

Práve situácia z jesene 2016 sa môže po dvoch rokoch zopakovať. Markíza aj Joj svoje hlavné šou zvyknú vysielať v nedeľnom prime-time, v spomínanej sezóne ani jedna televízia zo súboja neuhla. Pri piatej sérii Česko Slovensko má talent urobila Joj výnimku a presunula šou na soboty, zo začiatku ju vysielala aj v stredy. Vtedy sa rozhodla ustúpiť z nedele pre kolidovanie formátov spoločnosti FremantleMedia, keď popri Česko Slovensko má talent uviedla v tej sezóne Markíza s Novou štvrtú federálnu Superstar.

Markíza už do štvrtej série Tvoja tvár znie povedome oslovuje účinkujúcich. Svoju účasť pre portál Pluska.sk stihla potvrdiť Zuzana Fialová, ktorá nechýbala v porote doterajších troch ročníkov. Očakáva sa, že bude televízia stabilná aj v ďalších menách, otvorené môže byť miesto moderátora, keď Martin „Pyco“ Rausch pre túto jar odmietol miesto moderátora Superstar, čo televíziám spôsobilo nemalé problémy.

Markíza má zároveň rozpracované aj ďalšie šou. Intenzívne hľadá účinkujúcich do novej Hypnošou s Danom Danglom, ktorá bola na iných troch uvádzaná taktiež ako hlavný sezónny program. Ide pritom o kontroverzný formát, v ktorom súťažiaci v stave hypnózy vykonávajú rôzne úlohy. Šou bola už viackrát v zahraničí diskutovaná a konfrontovaná s tvrdeniami, že súťažiaci sú len zaplatení komparzisti. Televízia rovnako pracuje na veľkej súťažnej šou Stena s Vladimírom Kobielskym. Program je výpravný najmä svojou scénou, ktorú si Markíza nebude stavať sama. Šou nakrúca v Poľsku, kde už súťaž beží od minulej jesene.

Čítať viac...
Nahor