Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza má novú spravodajskú reláciu! Opäť ju uviedla potichu

Tvárou novinky sa stala redaktorka Veronika Ostrihoňová.

V utorok sme vás informovali o registrácii ochrannej známky „Šoubiz noviny“ televíznym lídrom a dnes už je jasné, na aký účel ju chce využiť. Čitatelia Mediaboom.sk nás upozornili, že reláciu s týmto názvom už zaradila Markíza potichu do vysielania.

Spravodajská novinka mala premiéru na Veľkonočný pondelok 6. apríla 2015, Markíza ju zaradila namiesto Rýchlych Televíznych novín pred Počasie. Ako už z názvu Šoubiz noviny vyplýva, ide o formát, ktorý mapuje dianie v slovenskom a svetovom šoubiznise. Reláciu moderovala Veronika Ostrihoňová, redaktorka spravodajstva, ktorá sa zviditeľnila okrem iného aj partnerstvom s moderátorom Matejom „Sajfom“ Cifrom. Prvé vydanie relácie trvalo takmer päť minút.

Ide už o druhý spravodajský formát, ktorý Markíza testuje v hlavnom vysielacom čase. Koncom januára rovnako bez oznámenia či zaradenia do programu spustila spomínané Rýchle Televízne noviny. Pôvodne nimi vysúvala hlavný večerný program a vysielala ich po Počasí, relácia však dosahovala podpriemerné hodnoty sledovanosti. Televízia ju tak s Počasím vymenila. Televízia vtedy uviedla, že formát testuje a o tom, či sa natrvalo zaradí do štruktúry, sa ešte len rozhodne.

Viac o Šoubiz novinách: Šoubiz noviny pri svojej tichej premiére neuspeli! Dostanú dvoch moderátorov

Ako často bude Šoubiz noviny Markíza vysielať, je nateraz otázne. V utorok odvysielala klasické krátke správy. Pravidelný spravodajský šoubizový formát v hlavnom vysielacom čase kedysi ponúkala aj Joj pod názvom Promi noviny. Tie sa neskôr premenovali na Topstar, ktorý sa v jej programe udržal dodnes. Aktuálne sa vysiela pred Novinami o 17.

soubiz noviny

Čítať viac...
Nahor