Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza má nového generálneho riaditeľa

Zuzana Ťapáková definitívne končí na pozícii generálnej riaditeľky TV Markíza, na jej pozíciu nastupuje silný manažér so skúsenosťami napríklad z nemeckej RTL.

Novým generálnym riaditeľom Markízy bude Mattias Settelle. „Som rád, že v osobe Matthiasa získavame skúseného profesionála, ktorý povedie spoločnosť v týchto kritických časoch na trhu, ktorý považujeme za jeden z kľúčových,“ povedal Christoph Mainusch, výkonný riaditeľ CME. Settelle má skúsenosti napríklad z rakúskej ORF, či nemeckej RTL.

„Teším sa na riadenie tímu na Slovensku. Som rád, že budem súčasťou úspechu Markízy a prispejem k rozvoju staníc a značiek naprieč všetkými médiami,“ povedal na margo svojho menovania samotný Mattias  Settele. Naposledy zastával pozíciu generálneho managera Turner Nordic a Baltic.

Potvrdili sa tak informácie, že o osude Zuzany Ťapákovej je rozhodnuté. Nový majiteľ CME, spoločnosť Time Warner, sa ujala svojich práv a po odvolaní šéfa CME Adriana Sarbu pristupuje k zmenám v manažmentoch jednotlivých televíznych skupín. Najviac ohrozené sú pozície top manažérov v Česku a na Slovensku, kde Nova i Markíza síce zvýšili svoju sledovanosť, bolo to však na úkor zisku spoločnosti, ktorá sa na týchto dvoch trhoch dostala na mínus miliardu českých korún.  Úlohou nového generálneho riaditeľa Markízy bude finančne stabilizovať televíziu, vylúčené nie je obmedzenie výroby a najmä zvýšenie efektivity. Prvé zmeny by sa mohli prejaviť už od nového roka 2014. Terajší manažment Markízy už avizoval projekty pre rok 2014, ktoré dokonca predstavil klientom a kde ráta s pokračovaním expanzívnej programovej politiky, výrobou niekoľkých finančne náročných projektov, čo sa teraz môže zmeniť.

 

Zdroj: CME, redakcia

Čítať viac...
Nahor