Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza kritikou šírenia jej záznamu z hokeja nahnevala divákov. Negatívne komentáre televízia mazala!

Divákov pobúrilo obmedzovanie Markízy, ktorá ostro skritizovala Joj za zdieľanie videa z hokejového turnaja v Soči na jej facebookovom profile. Markíza nepohodlné príspevky zo stránky vymazala.

Slovenský brankár Ján Laco ani len netušil, čo všetko prinesie jeho kuriózny obranný zásah v zápase Slovenska s Ruskom na olympijskom hokejovom turnaji v Soči. Mimoriadnu viralitu videa, ktoré obletelo celý svet, sa rozhodla podporiť a využiť aj televízia Joj, ktorá ho zdieľala na svojom oficiálnom Facebooku. To sa však vôbec nepáčilo Markíze, ktorá vlastní exkluzívne práva na olympijský hokej a záznam z vysielania hokeja tak môže použiť a zdieľať iba ona.

Kritiku si v Markíze nenechali pre seba a na oficiálnom webe publikovali článok, v ktorom obviňujú televíziu z nelegálneho šírenia televízneho záznamu. Diváci však toto obmedzovanie prijali s veľkou nevôľou. Spory medzi bežnými užívateľmi internetu a televíznymi vysielateľmi, nahrávacími štúdiami či produkčnými spoločnosťami sa vedú už dlho a tak sa kritickým komentárom nikto nemohol čudovať. Markíza si hájila svoje investície, diváci vlastnú slobodu.

Problémom sa stali až komentáre poukazujúce na fakt, že sa Markíza s kritikou článku nedokázala stotožniť a negatívne komentáre mazala. Namiesto poukázania na chybu Jojky totiž všetku pozornosť televízia strhla na seba a vytvorila priestor na kritiku jej vlastných krokov.

Mazanie nepohodlných komentárov však určite nie je najšťastnejším riešením problému, podľa našich informácií mala televízia vymazať hneď niekoľko desiatok názorov, pričom v diskusii ponechala iba pár. „Niekto tu maže komentáre,“ napísal jeden z diskutérov, pričom priložil aj printscreen vlastného príspevku, ktorý sa už však v diskusii nenachádzal. Po čase zmizol zo stránky aj jeho druhý príspevok. Všetky fotky nižšie.

Tento príspevok sa podľa jedného z diskutujúcich na Facebooku Markízy dlho neohrial
mazanie komentarov prtscrn

Diskutér si na zmazanie príspevku posťažoval
mazanie komentarov prispevok

O pár minút už zo stránky zmizol aj jeho druhý komentár kritizujúci mazanie komentárov
mazanie komentarov prispevok2

Čítať viac...
Nahor