Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza je na neúspech Ostrova pripravená: Vytiahnuť môže záložný plán!

Reality šou pri štarte neuspela, v prípade, že sa rýchlo nepozviecha, televízia zakročí.

Veľká dobrodružná šou náladu slovenského diváka neodhadla. Ostrovu nástup nevyšiel, keď mal s prvou časťou padnúť pod priemer Markízy. Tá už pred časom naznačovala, že s Ostrovom ide do rizika, a to sa aj potvrdilo.

Kroky Markízy z minulosti naznačujú, že Ostrov nemá veľa času na to, aby sa pozviechal k vyšším číslam. Televízia od neho očakávala výkony lepšie, než dosahovala na jar o 20:30 Farma. Tá sa vedela hýbať okolo 8 ratingov a skákať aj k deviatke. Ostrov sa uviedol pod 7 ratingami. Dobrodružná šou dnes ešte nedostane veľa priestoru na rast, keď ju čaká konkurencia Česko Slovensko má talent. Talentová šou Joj by mohla po najslabšom štarte spomedzi všetkých doterajších sérií nabrať druhý dych a značne poskočiť. Voľnejšiu cestu bude mať Ostrov až vo štvrtok, kedy mu nebude v ceste stáť zábava na Jednotke, poskočiť ale budú chcieť vo svojom tradičnom okne Naši.

V prípade, že sa Ostrov čoskoro nevyšvihne, o 20:30 skončí. Markíza už neraz potvrdila, že v prípade slabých výkonov nemá problém prehadzovať program v prime-time zo dňa na deň, na jeseň pritom televízie bojujú o diváka ešte tvrdšie. Rýchlym riešením Markízy je návrat Dobre vedieť! na 20:30, ktoré aj v lete dokázalo získavať silné ratingy a ustálo aj pravidelné vysielanie reprízových častí. Ostrov by sa tak vysunul na 21:40, kde nateraz ráta Joj s Návštevníkmi. Dobre vedieť! by sa s Ostrovom mohli vymeniť v utorky a štvrtky, na stredy je pripravená Markíza zaradiť Chart Show. Avizovala ju už od septembra, nakoniec zintenzívnila nasadenie Ostrova.

Markíza takéto otáčanie programu ukázala aj na jar. Po váhaní urobila radikálny krok s podpriemerne výkonným Búrlivým vínom, ktoré zosadila zo stabilného času o 20:30, kam vysunula Farmu. Tá sa však v tomto čase ohriala len mesiac, o pol deviatej ju vystriedal MasterChef. Ten však prepadával.

Líder má tiež v zálohe ďalšie programy, s ktorými môže vyrukovať na obraz. Nové časti dostane Šťastný domov, pripravovanými novinkami sú Čas na svadbu, slovenské Extrémne premeny, šou O 10 rokov mladší, ktorej nasadenie sa ale čaká skôr v druhom večernom slote, či čerstvá zábavná šou Hviezdna párty s Andrejom Bičanom, o ktorej vás ako prvý informoval portál Mediaboom.sk. Rovnako tak líder pripravuje novú kriminálku s Alexandrom Bártom.

Čítať viac...
Nahor