Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza už intenzívne pripravuje vlastnú verziu Farmár hľadá ženu! Vyberala aktérov, staví skutočne na romantiku?

Markíza avizovala zakúpenie licencie k známej farmárskej šou, pripravuje sa už na jej nakrúcanie.

Šou, u nás dosiaľ známa ako Farmár hľadá ženu, sa na Slovensku dočká ďalšej série. Po tom, čo štyrikrát tento projekt spracovala Joj, informovala o zakúpení licencie k programu Farmer Wants a Wife Markíza, pričom ju však spracuje pod odlišným názvom Láska na vidieku.

Plány uviesť túto šou na svojej obrazovke potvrdila Markíza v klientskej brožúre pre tento rok, počas jari sa už pritom pripravuje aj na jej nakrúcanie. V uplynulých mesiacoch a týždňoch intenzívne hľadala aktérov do šou, najmä mužských farmárskych záujemcov, s ktorých nájdením mávala v minulosti problém Joj.

Markíza pri potvrdení realizácie formátu Láska na vidieku uviedla, že chce šou pripraviť v úplne inej podobe. Niekdajší Farmár hľadá ženu, ktorý vychádzal z rovnakej licencie, bol známy svojimi kontroverznými postavičkami aj mnohými situáciami, patril však medzi najsledovanejšie programy na trhu.

Obrat vo formáte urobila už samotná Joj v roku 2015, kedy pripravila romantickú verziu Farmár hľadá ženu. Vôbec sa jej s ňou však nedarilo a štvrtá séria Farmára bola na jej obrazovke nakoniec posledná.

Markíza rovnako uvádza, že pri Láske na vidieku nechce zachádzať do extrémov, pripraviť chce zároveň veľkolepejšiu verziu. Staviť tak môže na najznámejšiu nemeckú verziu, ktorá však nie je len čisto romantickou šou, naopak, nevyhýba sa ani kurióznym postavičkám a bizarným momentom.

Do akej sezóny Markíza s novinkou počíta, je nateraz otázne. S ohľadom na samotný formát postavený na farmároch a dianí na ich statku sa štandardne podobné šou nakrúcajú v letných mesiacoch. Ak stihne televízia s nakrúcaním začať do leta, môže so šou počítať už počas jesene.

Zároveň by tak mala pripravenú rovno dvojičku podobne zameraných programov. Túto jar nakoniec nenasadila pôvodne plánovanú veľkú novinku Svadba na prvý pohľad, ku ktorej už dokonca nasadila aj upútavky. Nakoniec všetky plány stiahla. V prípade, ak by jej však jedna zo zoznamkových šou vyšla, mala by hneď v zálohe pripravenú ďalšiu a mohla by tak čerpať z úspechu. Podobne to chcela urobiť po úspechu Extrémnych premien, kedy expresne pripravila ďalšiu šou o chudnutí Najväčší víťaz. Okamžite s ňou však nadviazať nestihla, zároveň narýchlo pripravený formát neuspel.

Čítať viac...
Nahor