Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza ide cez vlastné hranice: Odvysiela najväčší český extrém! (videá)

Televízia promuje premiérové časti Zámeny manželiek, v skutočnosti chce minimálne v prvý večer odvysielať jedno z najnovších a zároveň najkontroverznejších českých vydaní.

Operatívnou zmenou programu pre nefungujúcich Mušketierov zaraďuje Markíza do štruktúry Zámenu manželiek, ktorú bude, ako sme vás už informovali, vysielať pravidelne v utorky a štvrtky. Líder ešte dnes nasadzuje do self blokov nové upútavky, pričom v aktuálnom prome na Zámenu manželiek avizuje premiérové časti šou.

Zo záberov z upútavky je však jasné, že minimálne tento štvrtok Markíza odvysiela epizódu z českej najnovšej série, ktorú Nova vysielala túto jar. Konkrétne slovenský líder promuje snáď najextrémnejšie vydanie s kontroverznou Věrou Blehovou, ktorá pobúrila Čechov a v priebehu pár hodín od odvysielania epizódy ju poznala celá krajina. Celkovo Nova ponúkla mimoriadne diskutovanú sériu, v ktorej vyhľadávala čo najväčšie extrémy a latku úrovne znižovala k čoraz väčšej prízemnosti.

Ukážka z kontroverznej epizódy, ktorú Markíza odvysiela vo štvrtok

Teraz s touto sériou prichádza Markíza. Tá v minulosti deklarovala rodinný charakter a odklon od extrémov a kontroverzií, aké boli blízke konkurenčnej Joj. Najmä v čase, keď televízna dvojka prekročila so šou Slnko, seno, slanina divácku hranicu a podobný druh televíznej zábavy jej začal ubližovať, líder podčiarkoval svoje hodnoty a dištanc od takéhoto obsahu.

[quote]Zámena manželiek nie je o sexe, nie je vulgárna, rešpektuje práva účinkujúcich a vytvára pre nich nové príležitosti. Formát sa výrazne odlišuje od konkurenčných relácií, ktoré oscilujú na hranici únosného vkusu a niekedy ju aj prekračujú.
citácia z brožúry Markízy k jesennej sérii Zámeny manželiek z roku 2013, zdroj Mediálne.sk[/quote]

Podoba nedávnych vydaní českej verzie Zámeny manželiek sa pri tom dá porovnávať s tým, čo v najodsudzovanejších programoch priniesla Joj. Novácka Zámena má na to prekonať aj Extrémne rodiny či prízemné správanie účastníkov jojkárskych šou.

Dianie na televíznom trhu sa z dlhodobého hľadiska začína v tomto smere obracať. Joj sa po spomínanej šou Slnko, seno, slanina rozhodla extrémom vyhýbať, po príchode nového riaditeľa Marcela Gregu dostal kontroverzný obsah ešte výraznejšiu stopku. Markíza, naopak, dlhodobo pritvrdzuje aj vo vlastnej verzii Zámeny manželiek či vo Svokre a teraz prinesie najväčšiu  kontroverziu posledných rokov u nás.

Celá epizóda s Věrou Blehovou

Upútavka na štvrtkový diel Zámeny manželiek

Čítať viac...
Nahor