Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza dosiahla svoje: Súdy zakázali jej neoprávnené vysielanie v Česku!

Markíza a Nova bojujú s nelegálnym šírením jej staníc na územiach Česka a Slovenska, ich snahou je pretlačiť špecializované kanály.

Po tom, čo sa Nova dokázala dohodnúť s radou operátorov na vypnutí jej staníc na území Slovenskej republiky, pokročila aj Markíza. Tá získala na českom súde prvé predbežné opatrenie z dôvodu nelegálneho šírenia jej programových služieb na území Českej republiky.

Markíza aj Nova chcú vytlačiť ich kanály zo susedných trhov a plne ich nahradiť vzniknutými špeciálnymi verziami Markíza International a Nova International. S týmito stanica už televízie dokážu na vedľajších trhoch obchodovať, čo im prináša ďalšie možnosti príjmov. 

Sme radi, že súd uznal naše argumenty o protiprávnosti šírenia našich staníc v Česku. Sme presvedčení, že uznávanie práv vysielateľa musí byť rešpektované rovnako ako akýkoľvek iný typ práv,“ povedal generálny riaditeľ skupiny Markíza Matthias Settele.

Iba tento týždeň oznámila Nova dohodu so Slovenskou asociáciou pre káblové telekomunikácie (SAKT), ktorá združuje viacerých veľkých aj menších operátorov, na základe ktorej dôjde časom k vypnutiu jej staníc na našom území. Náhradou bude okrem športových staníc Nova Sport stanica Nova International, ktorej obsah však dostatočnou náhradou pre divákov byť nemusí. Viac o téme v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor