Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza ďalší deň tvrdo prepadla, nevyšla jej sviatočná premiéra! Prehrala aj celý deň, Joj hlboko v utorok

Komerčné televízie si v utorok a stredu prestriedali pozície v hlbokom podpriemere.

UTOROK: Návrat Uhádni môj vek do prime-time Joj nevychádza. Šou ani s tvárami zo seriálov Naši a Prázdniny nedokáže dosahovať aspoň priemery stanice, keď druhý týždeň prepadla s podielom pod 13 %. Do čela sa vďaka zmene programu dostala Markíza, ktorej reprízové Dobre vedieť! dosiahlo nad 18 %. Nasledujúce Búrlivé víno však opäť vybuchlo, hýbalo sa pod 13 %, pred polnocou stúplo pod 17 %. Joj proti nemu so snímkou Tajný život Waltera Mittyho dosiahla nad 15 %.

Jednotka počas leta necháva pred jesenným štartom novej série oddýchnuť Milujem Slovensko. V utorky miesto neho nasadila reprízy Čo ja viem, darilo sa jej s podielom takmer 14 % v komerčnej cieľovke. Po skončení Dobre vedieť bola dokonca lídrom trhu. Na Plus sa darilo filmu Hrdina Max s podielom 7 %, Dajto so snímkou Vo štvorici po opici 3 atakovalo 6 %. Nekonečná láska na Doma sa hýbala medzi 5,5 a 6 %, Wau s kriminálkami uhrala takmer 3 a podiel 3,5 %.

Podvečer Susedské prípady stúpli až nad 23 %, Súdna sieň atakovala 13 %. Televízne noviny boli v čele o vyše pol ratingu, podielovo dosiahli na úroveň okolo 27 %, Noviny získali 22,5 %. Ešte stále im však patrilo víťazstvo na celkovom publiku s náskokom takmer 60-tisíc divákov. Stali sa aj najsledovanejším programom dňa v 12+, v komerčnej cieľovke bolo na vrchole utorka Počasie Markízy.

STREDA: Vo sviatočný deň, ktorého hlavnou témou boli zatvorené obchody a vylúčenie Petra Sagana z Tour de France, čo ovplyvnilo aj sledovanosť pretekov na Dvojke, si komerčné stanice pozície večer vymenili. Hlboko sa prepadla Markíza s tematickou premiérou Ben Hur a podielom iba pod 13 %. Pravá tvár si druhý týždeň po sebe polepšila, keď sa dostala na výkon zo štartu s ratingom 6,1 % a podielom pod 20 %. Panelák však už prepadol, dostal sa len cez 12 %. Napriek tomu však s Markízou bojoval o pozíciu lídra trhu.

Slabú Markízu sa snažilo zastúpiť Dajto filmom Tajný agent a podielom nad 8 %, Dieťa 44 na Plus získalo 6 %. Nekonečná láska na Doma uhrala podiely 4 a pod 5 %, Wau sa s kriminálkami hýbala okolo 3 %.

V stredu boli večerné spravodajstvá vyrovnané, pri totožnom ratingu Televízne noviny dosiahli podiel nad 24 %, Noviny pre neskorší začiatok podliezli 23 %. Najsledovanejším programom dňa sa s veľkým náskokom stalo Najlepšie počasie. Joj sa so sviatočným stredajším programom podarilo vyhrať celý deň, Markízu predbehla o necelé dva podielové body.

Čítať viac...
Nahor