Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza odvysiela špeciál k Mečiarovým amnestiám: Pozvať mala samotného Mečiara aj uneseného Kováča!

Mečiar v TA3 vyhlásil, že spravodajská televízia bola jediná, ktorá mu poskytla priestor, Markíza toto vyjadrenie odmietla. Teraz mu ho ponúka opäť.

Mečiarove amnestie sú aktuálne horúcou spoločenskou témou, ktorá by do troch mesiacov mohla poznať svoje vyvrcholenie. Vládna trojica prijala spoločný postup pri rušení Mečiarových amnestií, ktorý bude prechádzať nielen hlasovaním v parlamente ale aj Ústavným súdom. Ten bude mať v tejto téme posledné slovo.

Iba nedávno zaznamenala veľký záujem debata o amnestiách v spravodajskej TA3, ktorej pozvanie prijal spolu s Bélom Bugárom aj Vladimír Mečiar. Ten sa hneď v prvom výstupe nechal počuť, že TA3 bola jediná, ktorá mu poskytla k téme amnestií priestor na vyjadrenie. Ďalšie médiá toto tvrdenie odmietli.

Patrila medzi nich aj Markíza, ktorá o vyjadrenie žiadala Mečiara aj po jeho odchode zo spravodajskej televízie. Teraz sama chystá špeciálnu diskusiu, v ktorej sa chce venovať kontroverzným amnestiám a aktuálnom rozhodnutí koalície zrušiť ich.

Ako informovalo Mediálne.sk, televízia mala do diskusie pozvať viacero hostí priamo spojených s kauzou. „Pozvanie podľa televízie dostali všetci hlavní aktéri zainteresovaní do témy okolo prípadu únosu Michala Kováča mladšieho,“ píše portál. Pozvanie by tak mali dostať ako vtedajší premiér Vladimír Mečiar, tak aj Michal Kováč ml.

Kto sa skutočne v debate objaví, nie je známe. Televízia avizuje „exkluzívnych hostí“, či najdôležitejší aktéri únosu príjmu pozvanie, však nevedno. Moderátormi budú Zlatica Puškárová a Michal Kovačič, špeciál Zrušenie Mečiarových amnestií vysiela Markíza v nedeľu o 13:00.

Čítať viac...
Nahor