Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Markíza chystá nový koncept Farmy! Môže vyvolať vášne, kedy odštartuje 15. séria?

Tvorcovia farmárskej reality šou aj pre tento rok hľadali špecifickú tému, na ktorej rozdelia súťažiacich. Vzbudiť môžu vášne.

Štart 15. ročníka reality šou Farma sa blíži.

Ako portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval, televízia sa začiatkom augusta pustila do nakrúcania novej série, okolo ktorej bolo dlhé týždne ticho. Markíza sa však intenzívne pripravovala na jej realizáciu aj s hľadaním vhodných účastníkov, ktorí by zapadli do tohtoročného konceptu.

Markíza sa už od roku 2018 snaží o výnimočné prevedenie Farmy.

Pred piatimi rokmi začala s delením súťažiacich na dva tábory či obsadzovaním niektorých farmárskych postov špeciálnymi súťažiacimi, ktorí mali rozprúdiť dianie na statku a priniesť stret rôznych pohľadov na svet či osobností.

Novú tému hľadali tvorcovia šou aj pre tento rok.

Téma Farmy 15

Markíza podľa prvých informácií v 15. ročníku Farmy súťažiacich do dvoch táborov nerozdelí.

Robila tak v rokoch 2018 až 2020, kedy proti sebe stáli obyčajní súťažiaci a známe osobnosti, hráči z východnej časti krajiny oproti západniarom a napokon obyvatelia miest verzus obyvatelia dedín.

Televízia sa však opäť postará, aby medzi novými farmármi nastal stret rozdielnych svetov.

Aj keď život na farme, podľa všetkého, nebude deliť do dvoch skupín a nebude tak na dve polovice deliť ani samotný statok, výrazným spôsobom do vzťahov medzi súťažiacimi zasiahnu ich osobné rozdiely.

Téma Farmy 15 bude postavená na generačnom rozdiele súťažiacich. 

Súčasťou Farmy sú každý rok zástupcovia najmladších aj starších ročníkov, čo zakaždým prináša konflikt rôznych pohľadov na život, ale tiež správania či vzájomného rešpektovania sa.

Vzbudí vášne?

Markíza sa však podľa našich informácií môže vybrať cestou rozdielov, na ktoré v súčasnosti naráža aj celá spoločnosť.

Dlhodobou témou v spoločnosti je konflikt medzi konzervatívnym vnímaním sveta a otvorenejším pohľadom na rozdiely medzi nami, kde majú rovnaký priestor na život aj zástupcovia menšín či transrodoví ľudia.

Vo Farme sa tak môžu objaviť aj extravagantnejší hráči, keď by medzi súťažiacimi mohol byť napríklad zástupca drag queen komunity. 

Drag queen je osoba, najčastejšie muž, ktorý sa prezlieka za ženu a interpretuje ženské stereotypy za účelom pobavenia publika. Diváci v takejto podobe poznajú najčastejšie hudobné vystúpenia kultovej speváčky Tiny Turner. Na Slovensku sa viacero drag queen vystúpení objavilo v šou Česko Slovensko má talent.

Predstaviteľmi drag queen nie sú len homosexuálne orientovaní ľudia.

Prednedávnom otvorene o tejto záľube prehovoril hudobník Ondřej Brzobohatý, ktorého súkromie sa dlhé týždne prepieralo v médiách.

Umelá inteligencia je späť

Nový koncept Farmy priznal hospodár Martin.

Bude veľmi zaujímavé sledovať generačný súboj, ktorý je hlavnou témou tohtoročnej Farmy, to ako jednotlivé generácie rozmýšľajú, riešia úlohy, aký majú prístup k plneniu úloh a k celkovému fungovaniu na Farme,“ povedal pre Plusku k pripravovanej sérii Martin Bagár.

Pre Bagára to bude už štrnásty ročník reality šou po sebe, súčasťou nebol iba prvej série v lete 2011.

Ako už portál Mediaboom.sk informoval, pokračovať bude aj moderátor Marek Fašiang.

„Minulý rok som do tohto projektu išiel s obrovským rešpektom a s určitou nervozitou. Tento rok už viem, do čoho idem, a napriek tomu, že Farma je veľmi živý organizmus, kde sa nedá všetko dokonale naplánovať, sa na ňu veľmi teším,“ uviedol.

Ako sme už v minulosti naznačili, spoločne s Fašiangom sa do šou vráti aj ďalšia minuloročná novinka v podobe umelej inteligencie.

Aj v 15. sérii bude súčasťou farmárskeho života Alica, ktorá bola revolučným prvkom predošlého ročníka.

Znovu by ju mali tvorcovia osadiť do stredu farmárskeho stola a aktívnejším spôsobom prostredníctvom nej zasahovať do života na farme. Umelá inteligencia vlani takmer kompletne nahradila úlohu moderátora počas dní na statku mimo sobotných duelov.

Dátum štartu Farmy 15

Markíza už potvrdila aj informácie Mediaboom.sk o štarte novej série.

Televízia ani tento rok nespustí jesennú verziu farmárskej reality šou už na konci augusta, ako tomu bolo najčastejšie v minulosti, ale až od budúceho mesiaca.

Farma 15 sa po prvýkrát na obrazovke objaví v pondelok 4. septembra o 21:50.

Ako sme už informovali, vysielať by sa mala v pondelky, utorky a štvrtky v druhom večernom pásme. V sobotu o 20:30 by mali naďalej prebiehať vyraďovacie Duely, pričom Farmu by mala televízia vysielať aj v piatky.

Vo väčšine dní sa nebude musieť obávať väčšej konkurencie.

Jojka bude v pondelky v druhom pásme pokračovať s premiérami Inkognita, novinku zavedie v utorok po Nemocnici, kam presúva v 2. sérii nový seriál Tomáš a Diana. Vo štvrtky budú konkurenciou Farme politické duely Na hrane.

Najvýraznejšieho súpera dostane Farma na konci týždňa.

Po prvýkrát na jeseň prichádza RTVS v piatky s novou sériou vedomostného kvízu Čo ja viem, Joj plánuje vysielať rodinné filmy. V sobotu bude Jednotka farmárskej reality šou konkurovať premiérami zábavných relácií Záhady tela a Neskoro večer, Joj zas na soboty avizuje vysielanie hlavných filmových premiér jesene.

Čítať viac...
Nahor