Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Televízia

Markíza chcela proti štartu Uhorčíka zmeniť program! Joj sa nakoniec zostrenej konkurencii vyhla

Joj štartuje Uhorčíka v pôvodne plánovaný deň a nakoniec aj s pôvodnou konkurenciou, ktorú Markíza chcela meniť.

V priebehu septembra potvrdila Joj nasadenie nového komediálneho seriálu Uhorčík, s ktorým chce priniesť na obrazovky paródiu na zbojnícke časy spoločne s legendárnym Jánošíkom.

Televízia seriál minulý mesiac aj zaradila do oficiálnych programových plánov. Jeho štart naplánovala hneď skraja tohto mesiaca na sobotu 3. októbra o 20:35, čím potvrdila ambíciu seriálu byť jedným z hlavných programov sezóny.

Markíza pritom na nasadenie Uhorčíka na sobotu zareagovala zmenou programu.

Pôvodne zaradenú premiéru užšie zameraného sci-fi fantasy filmu Justice League chcela stiahnuť a proti Uhorčíkovi vytasiť viac univerzálnu premiéru s Dwaynom Johnsonom Besnenie.

Joj však už po pár dňoch ale nový seriál zo štruktúry stiahla. Napriek tomu, že s kampaňou na Uhorčíka naplno pokračovala, seriál do ďalších plánov nezaradila. Televízie zverejňujú oficiálne programové plány tri týždne vopred, aby ich stihli zapracovať aj tlačené týždenníky či dvojtýždenníky.

Krátko na to vydala Markíza ďalšiu programovú zmenu.

Po stiahnutí Uhorčíka stiahla aj ona akčnú premiéru Besnenie a vrátia do programu pôvodnú snímku Justice League. Tú nakoniec aj túto sobotu odvysiela.

Joj však zároveň túto sobotu nakoniec odštartuje aj pôvodne plánovaného Uhorčíka. Televízia to oznámila len na začiatku tohto týždňa a expresne ho tak do plánov na sobotu 3. októbra vrátila len pár dní pred vysielaním.

Uhorčík tak chýba v tlačených programoch, no pri rozbehnutej kampani by jeho nástup diváci mali zaregistrovať. Joj sa pritom zároveň vyhla plánovanej zostrenej konkurencii Markízy, keď tá už na poslednú chvíľu nakoniec sobotný film nemenila.

Joj krátko pred štartom seriálu zverejnila aj nové ukážky novinky či titulnú pieseň aj s klipom. Skladbu nahrala a naspievala kapela Heľenine oči, pričom jej frontman si v seriáli aj zahrá, stvárni postavu Iľčíka.

Čítať viac...
Nahor