Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza chcela odčiniť zahanbujúcu reportáž o „opitom“ lekárovi, no opäť zlyhala

Líder chce prísnejšie sledovať obsah vysielaných spravodajských príspevkov, nahlas o pochybení v zahanbujúcej reportáži nehovorí.

Napriek tomu, že ho obvinili neprávom, neospravedlnili sa mu. Reportáž Mareka Vnenčáka o údajne opitom lekárovi prebehla celými médiami v podobe ostrej kritiky a negatívnych reakcií divákov. Aj keď šlo evidentne o vymyslenú senzáciu a nekvalitný žurnalistický výstup, Markíza si chybu odmietla priznať.

Líder neskryl hlavu do piesku úplne, keď na hromadiace sa množstvo otázok novinárov zaslal spoločnú odpoveď: „Rozhodli sme sa stanoviť prísnejšie pravidlá kontroly v rámci redakčných procesov,“ povedala hovorkyňa Markízy, Tatiana Tóthová. Zmienka o ospravedlnení sa divákom a najmä lekárovi, však nepadla. A to ani v „opravnej“ reportáži.

Markíza príspevok s Marekom Vnenčákom a dotknutým doktorom zopakovala na ďalší deň 31. marca. Reportáž s rovnakou témou už však spracovala inak. Kým v tej prvej sa snažila zistiť pôvod lekárovho „zvláštneho správania“, okolo ktorého urobila takmer policajnú raziu s testami na alkohol, v druhej (reportáž Vysoký vek lekára) sa zamerala čisto na problém vysokého veku lekárov, ktorých nemá kto v službe vystriedať.

Markíza sa tak s Vnenčákom pokúsila napraviť chybu tým, že rovnakú tému spracovala po druhý raz bez snahy o senzáciu, no zabudla pri tom na ďalšiu vec. Slušné správanie. Ospravedlnenie v hlavných správach si zaslúžili ako diváci za nekvalitný žurnalistický výstup, tak v prvom rade lekár, z ktorého televízia spravila cvičenú opicu v stále ešte najsledovanejšej relácii na Slovensku.

Čítať viac...
Nahor