Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza chce oživiť legendárnu hru, vráti sa Koleso šťastia!

Populárnu hru čaká návrat po takmer dvadsiatich rokoch.

Markíza dnes oznámila návrat azda najlegendárnejšej hry 90. rokov. Už čoskoro sa má na jej obrazovkách obnoviť súťaž Koleso šťastia, na ktorú Slováci spomínajú dodnes.

Televízia oznamuje prípravu Kolesa šťastia v čase, kedy plánovane po roku a pol končí ďalší hit z minulosti, ktorý oživila, Hra o Niké. Súťaž vrátila v novembri 2014, vyrábala ju na objednávku lotériovej spoločnosti. Koleso šťastia dá Markíze veľký priestor pre prezentáciu produktov a sponzorov. Aktuálne spúšťa nábor súťažiacich do Kolesa šťastia.

Koleso šťastia je americkým licencovaným formátom Wheel of Fortune, ktorý sa dodnes vysiela vo vyše desiatich krajinách sveta vrátane USA. Na Slovensko sa vráti po takmer 20 rokoch, STV Koleso šťastia uviedla v roku 1994, súťaž na obrazovkách skončila roku 1997. Ponúkalo možnosť vyhrať ako peňažnú výhru tak najmä dodnes pamätné vecné ceny. S programom sú dodnes spojené najmä cukrovinky Čierny princ. Najznámejším moderátorom bol Jozef Pročko, s programom boli spojení aj Roman Pomajbo či Peter Marcin.

Čítať viac...
Nahor