Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza chce opäť valcovať, vytiahne premiérové Babovřesky 3! Proti čomu ich nasadí?

Po Nove pripravuje film do vysielania aj náš líder.

Babovřesky opäť prichádzajú na Markízu. Trošková filmová séria bola jednou z hlavných zbraní lídra v minulom roku, keď ju pravidelne povolával proti konkurencii na pomoc, po roku sa dočká slovenskej televíznej premiéry tretie pokračovanie.

Babovřesky 3 chce Markíza podľa prvých plánov uviesť v apríli, pričom klientov informovala, že by tak mala urobiť v sobotu 9. apríla. Narozdiel od prvých dvoch filmov tak nateraz nereaguje priamo na program Joj, ale komédiu nasadzuje podľa svojich potrieb. Dátum vysielania sa však môže zmeniť.

AKTUALIZÁCIA: A nakoniec sa tak aj stane. Markíza upravuje prvé veľkonočné plány aj s nasadením Troškovej komédie, keď Babovřesky 3 nasadí už na Veľkú noc. Viac v tomto článku.

Joj totiž od apríla posilní svoje vysielanie. Návratu sa dočká relácia Vila Rozborila V siedmom nebi, ktorá by podľa cenníka reklamy mala dostať nový vysielací deň – stredu. Zároveň by mala odštartovať úplná novinka v réžii Jeffa Minaříka Vtedy na západe. Viac v tomto článku. V soboty aktuálne vysiela Joj celebritné špeciály Moja mama varí lepšie ako tvoja, avšak bez úspechu.

Prvé Babovřesky poslúžili Markíze 12. januára 2015, keď mali oslabiť štart vtedy celebritnej novinky Sladký život. Joj nakoniec pilotnú časť novinky uviedla o deň neskôr, čím sa vyhla silnej českej komédii. Druhé Babovřesky zaradila Markíza po zmene programu na nedeľu 8. marca, tentokrát sa pokúsila oslabiť štart tanečnej šou Tanec snov. Cieľ sa lídrovi podaril, keď výrazným spôsobom pokoril Rozborilovú šou.

Babovřesky 3 len tento pondelok uviedla v premiére česká Nova. Nasadila ich proti pôvodne štartu seriálovej novinky Primy Ohnivý kuře, prvé diely seriálu nakoniec televízia presunula už na sobotu. Tretí diel Troškovej komédie malo sledovať 1,3 milióna Čechov pri podieli nad 30 % (15+). Ide o porovnateľný počet divákov aký mala premiéra druhej časti v septembri 2015, najsledovanejšia však bola premiéra úvodného filmu s celkovo až 1,8 miliónom divákov a podielom nad 50-tkou.

Na Slovensku Babovřesky 1 v premiére 12. januára 2015 sledovalo celkovo 680-tisíc divákov, v komerčnej cieľovke sa rating vyšplhal na 14,3 % a podielom 52,4 %. Film nasledoval po Hornej Dolnej, ktorá vtedy dosiahla vyše 19-percentný rating. Narozdiel od Česka, Babovřesky 2 oproti jednotke posilnili. V nedeľu 8. marca 2015 ich sledovalo celkovo 728-tisíc divákov, rating v 12 – 54 vyskočil na 15,6 % pri podieli 42,3 %.

Čítať viac...
Nahor