Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza sa náhle prebudila, cez deň vyskočila na bežné čísla! Večerným lídrom naďalej Noviny a Inkognito

Markíze sa v pondelok zo dňa na deň dvihol off-time.

Veľkú stratu na svoje jesenné výkony Markíza náhle zmazala. V pondelok sa jej celodenný výkon dostal na dosiaľ najvyššiu hodnotu 21,4 %, čo je o takmer dva percenuálne body viac ako pred týždňom. Priemerný denný podiel Markízy za minulý týždeň k tomu pritom činil ešte menej – 18 %. Televízia sa tak zo dňa nad deň vrátila na výkony blízke tým, aké dosahovala pred odchodom z DVB-T. V meraní sledovanosti zmena nenastala, tá sa očakáva až v okolí apríla – mája.

Markíza sa do svojej formy vrátila najmä s denným programom. Večer vrátila na pondelky reprízy Hornej Dolnej, dostala sa na sedem ratingov s podielom 20 %. Lídrom bolo Inkognito, ktoré podliezlo 8 ratingov a v podieli malo prekročiť 22 %. Následná reprízová časť uhrala vyše 20 %, Babovřesky 2 tesne prekročili 23 %.

Na menších staniciach Vymenené životy získali 6 a 7,5 %, Kuriér 3 na Dajto sa dostal cez 6 %. Koprodukčný seriál Svet pod hlavou na Plus klesol pod 4 %, kriminálky CSI na Wau mali ísť pod 4 % a okolo trojky.

Podvečer dominovala Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom pod 25 %, Koleso šťastia sa ťahalo len ku 11 %. Opäť ho výraznejšie predbehlo 5 proti 5, to v komerčnej cieľovke prekročilo až 16 %. Televízne noviny opäť nestačili na spravodajstvo Joj, získali vyše cez 25 %, kým Krimi prekročili 27 % a Noviny podliezli 29 %.

Napriek silnému nárastu Markízy Joj udržala nadpriemerné celodenné čísla, mala ísť pod 19 %. Oproti predošlému pondelku ale stratila menej než podielový bod. Ovplyvnil to však aj nižší výkon v prime-time, stále však ostala vysoko nadpriemerná s podielom pod 24 %, Markíza sa nehla pri výkone pod 22 %.

Čítať viac...
Nahor